menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas do oczekiwania i czuwania na to spotkanie.

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 13.15, również po tej Mszy św. spotkanie dla 6 klas i katecheza liturgiczna przygotowująca do sakramentu bierzmowania.

  • Zapraszamy na wieczornicę ze św. Janem Pawłem II – po wieczornej Mszy św. wystawienie NS i indywidualna adoracja do godziny 20.00, następnie wspólnotowe uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

 • W Adwencie zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich:

  • dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00,

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

   • Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

 •  W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania i uświęcenia kapłanów podczas Mszy świętej wieczornej, a po jej zakończeniu nabożeństwo i spotkanie Towarzystwa Przyjaciół

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej rano podczas Mszy świętych i popołudniu od godz. 16:30,

  • w kościele św. Anny o godz. 22:00 Msza święta a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • W sobotę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. O godzinie 12.00 w „GODZINIE ŁASKI” Msza św. w kościele św. Anny.

 • Trwa roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło go na naszych świątecznych stołach. Od przyszłej niedzieli będzie też można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz sianko przygotowane przez naszych ministrantów wspierając w ten sposób wyjazdy integracyjne naszej Służby Liturgicznej.

 • Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej Parafii w Niedzielę 16 grudnia, a poprowadzi je ks. Łukasz Misiak. Już dziś polecamy Ojca Rekolekcjonistę modlitwie całej naszej Wspólnoty. Jednocześnie przypominamy, że rekolekcje to szczególny czas, jaki otrzymujemy by na nowo i jeszcze mocniej utwierdzić naszą wiarę. Już dziś zaplanujmy tak czas by uczestniczyć w rekolekcjach, szczególnie zachęcamy, by przygotować się do spowiedzi świątecznej i odbyć ją w czasie rekolekcji, będzie do tego okazja w środę 19 grudnia.

 • Przy ołtarzu św. Barbary znajduje się skarbona, do której możemy składać naszą ofiarę na pomoc osobom biednym i potrzebującym. W sposób szczególny wspierając Wigilię dla osób samotnych i biednych organizowaną już tradycyjnie przez naszą Wspólnotę w domu parafialnym.

 • Od wtorku do czwartku nie będzie adoracji NS w kościele św. Anny – prowadzone będą prace przy strojeniu organów.

 • Nasz parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie – Zagrzeb od 7 do 14 lipca. Koszt 700 zł i 190 euro. Dokładny plan umieszczony jest na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u ks. Marka.


__________
1 grudnia 2018 | Ogłoszenia duszpasterskie