menu close menu

Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

12 Maja 2024 r.

  • Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust ku czci św. Pankracego i Erazma. Dziś możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i modlitwa w intencji papieża. Uroczysta suma odpustowa o godz. 13:15.

  • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

  • Zapraszamy na nabożeństwa fatimskie od maja do października, 13 dnia miesiąca. W poniedziałek pierwszy dzień fatimski; o godz. 17:00 procesja z kościoła św. Anny do bazyliki, nabożeństwo fatimskie ze śpiewem litanii loretańskiej i Msza św. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec.

  • Próby dzieci do I Komunii św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 16:30 w bazylice.

  • W środę zapraszamy wszystkich na kolejną katechezę z seminarium o Eliaszu i Elizeuszu: Ogień, tryumf, namaszczony następca. Po wieczornej Mszy św. w bazylice. Jest to 15 dzień miesiąca i modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

  • Trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia o godz. 15:00 w kościele św. Anny.

  • W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Msza św. Wigilii w bazylice o godz. 18:00.

  • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończymy okres wielkanocny w Kościele. Jest to trzecia niedziela miesiąca. Modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
11 maja 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie