menu close menu

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy i niezwykle ważny moment w życiu dziecka. 25 maja w naszej parafii , dzieci z klas trzecich, po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Bogdan Żygadło. To chwila pełna radości, duchowego wzruszenia i głębokiej refleksji.

Dzieci  przez długie tygodnie i miesiące, przygotowywały się do tego dnia, ucząc się modlitw, poznając tajemnice wiary i uczestnicząc w licznych katechezach. W minioną sobotę, w obecności swoich rodzin, przyjaciół i całej wspólnoty parafialnej, doświadczyły sakramentu, który umacnia ich więź z Bogiem i otwiera nowy rozdział w ich duchowej drogi.

To także ważny moment dla rodziców i opiekunów, którzy wspierali swoje pociechy na drodze do tej chwili. Ich zaangażowanie i troska o religijne wychowanie dzieci przynoszą dziś piękne owoce. Dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii, nie tylko zyskują nową, głębszą relację z Chrystusem, ale także stają się pełnoprawnymi uczestnikami Eucharystii, co jest istotnym krokiem w ich duchowym rozwoju.

Wspólna modlitwa, śpiewy i obecność bliskich stworzyły  wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w sercach wszystkich zgromadzonych.

Życzymy im, aby zawsze czerpały siłę z Eucharystii i wzrastały w mądrości, wierze oraz miłości do Boga i bliźnich.

Barbara Ludorowska

Zdjęcia : Joanna Peczenenko


__________
26 maja 2024 | Aktualności