menu close menu

IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2024 r.

 • Przeżywamy dziś IV Niedzielę Przygotowania Paschalnego.

 • Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

 • W niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

 • W piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9:00 i o 17:15, z udziałem dzieci o godz. 16:30;

 • Przy ołtarzu św. Barbary jest skrzynia, do której możemy składać naszą wielkopostną jałmużnę, a pod dużą amboną ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu.

 • W środę, 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę piotrową. Otoczmy papieża naszą modlitwą, a po wieczornej Mszy św. w środę,  zapraszamy na adorację z modlitwą o dobre przeżycie rekolekcji i spowiedzi wielkopostnej dla naszej wspólnoty parafialnej.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Erwin Jaworski, Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Jeleniej Górze. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcyjnych spotkaniach i do modlitwy za Ojca Rekolekcjonistę. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. niedzielnej i od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. To także trzecia niedziela miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Spowiedź rekolekcyjna w środę, 20 marca od godz. 8:00 do 9:30 i po południu od 17:00 do 18:30.

 • W trzeci piątek miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w kościele św. Anny o godz. 15:00. Jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy w ten piątek za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 • Pod chórem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny, a także krzyżyki wykonane z drewna oliwnego przez chrześcijańskie rodziny z Betlejem. Zakupiony krzyżyk za dobrowolną ofiarę jest wsparciem dla naszych braci w wierze żyjących w Betlejem.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
9 marca 2024 | Ogłoszenia duszpasterskie