menu close menu

II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

10 Grudnia 2023 r.

  • Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą składaną do puszek możemy wesprzeć chrześcijan żyjących na Wschodzie.

  • Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych Roratnich: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00, dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:45. Zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec.

  • W poniedziałek spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.

  • W środę, 13 grudnia rocznica Stanu Wojennego. Msza św. w intencji ofiar tego czasu o godz. 18:00.

  • W trzeci piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15:00 w kościele św. Anny. Jest to również 15 dzień miesiąca. Modlić się będziemy za mieszkańców i władze Jeleniej Góry podczas Mszy św. o godz. 18:00.

  • Pod chórem można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

  • Przyszła niedziela jest III Niedzielą Adwentu, Niedzielą Gaudete tzn. Radości. To trzecia niedziela miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii. Poprowadzi je ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Otoczmy modlitwą ojca rekolekcjonistę.

  • 23 grudnia, w sobotę przed wigilią odbędzie się obiad wigilijny dla osób samotnych i biednych na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć to dzieło może złożyć swoją ofiarę do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary.

  • Duszpasterska wizyta kolędowa w styczniu odbędzie się na zaproszenie. Parafian, którzy chcieliby zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzucić do skrzyni pod duża amboną do niedzieli, 31 grudnia. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy od wtorku, 2 stycznia.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
11 grudnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie