menu close menu

Peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów

W niedzielny wieczór, 12 listopada nasza Parafii powitała Relikwie Błogosławionej Rodziny. Przez dwa dni wierni dekanatów z rejonu jeleniogórskiego, będą mogli modlić się i wpatrywać w przykład świętości życia Rodziny  Ulmów: małżonków Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci: Stasię, Basię, Władzia, Franciszka, Antosia i Marysię oraz bezimienne dziecko, które przychodziło na świat w momencie męczeńskiej śmierci matki. Chcemy, spoglądając na te relikwie i oddając im cześć, uwielbiać przede wszystkim dobrego Boga, źródło wszelkiej świętości. Chcemy, spoglądając na bł. rodzinę Ulmów, modlić się wspólnie za wszystkie rodziny naszej Wspólnoty.

O 18.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył dziekan Rejonu Jeleniogórsko – Kamiennogórskiego, ks. Bogdan Żygadło.  Wraz z nim przy ołtarzu stanęli między innymi: dziekan dekanatu Jelenia Góra Wschód, ks. Krzysztof Kowalczyk, dziekan dekanatu Szklarska Poręba , ks. Dominik Jezierski, ks. Erwin Jaworski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św., o. Grzegorz Sekuła, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, ks. Dominik Słowiński, proboszcz parafii w Janowicach Wielkich oraz  duszpasterze jeleniogórskich parafii.

Homilię wygłosił ks. Krzysztof Kowalczyk.  Mówił w niej, że Rodzina Ulmów udowadnia, że nawet w nieludzkich czasach, można pozostać człowiekiem. Oni  dają przykład i swoim życiem pokazują, że można zachować to, co szlachetne nawet w nieludzkich okolicznościach. Wskazywał, że męczeństwo rodziny Ulmów poprzedzone było pięknym życiem, oddanym Bogu. Charakteryzując ich duchową drogę, wskazał na cztery cechy: wierność słowu Bożemu jako fundament ich domowego Kościoła, pasję i zaangażowanie społeczne, otwarcie na życie i dar potomstwa oraz braterstwo, miłosierdzie i ludzką solidarność.

Relikwie Błogosławionych obecne będą w Jeleniej Górze przez dwa dni, a następnie przekazane zostaną do bazyliki krzeszowskiej.

Błogosławiono Rodzino Ulmów, módl się za nami!

                                                                                   Barbara Ludorowska

 

MSZA ŚW. PONIEDZIAŁEK GODZ. 9:00

Zdjęcia p. Magdaleny Kępińskiej


__________
12 listopada 2023 | Aktualności