menu close menu

XXXII Niedziela zwykła

XXXII Niedziela Zwykła

12 Listopada 2023 r.

  • Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę w ciągu roku i XV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Ogarniamy modlitwą chrześcijan Ziemi Świętej, Syrii i Libanu. Swoją ofiarą składaną do puszek przed kościołem możemy wesprzeć naszych braci prześladowanych. W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Zapraszamy na przyjęcie relikwii w naszej Bazylice dzisiaj o godz. 18:00. W poniedziałek, 13 listopada Msze św. o godz. 9:00 z Dziekanem i wiernymi dekanatu Karpacz, o 12:00 z Dziekanem i wiernymi dekanatu Gryfów Śląski i o 15:00 z Dziekanem i wiernymi dekanatu Szklarska Poręba. 45 przed każdą z tych Mszy modlitwa różańcowa z błogosławioną rodziną.

  • Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:15. W piątek zapraszamy na Mszę św.o godz. 18:00, która będzie sprawowana za wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach w minionym tygodniu.

  • W środę, jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy o 18:00, a po wieczornej Mszy zapraszamy wszystkich na ostatnią katechezę o słuchaniu słowa Bożego pt.: „Błogosławieni, czyli szczęśliwi. Tajemnice Światła”.

  • W trzeci piątek miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w kościele św. Anny o godz. 15:00.

  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 18 listopada o godz. 19:00 w sali przy kancelarii.

  • Przyszłą niedziela jest trzecią miesiąca. Modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii, Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

  • Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego zaprasza na X Jubileuszowy Bal Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 XI w Hotelu Mercure. Koszt udziału od osoby wynosi: 210 zł. Szczegóły podane są na stronie internetowej Szkoły Katolickiej i Stowarzyszenia. Dochód z balu przeznaczony jest na wsparcie bieżącej działalności Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze.

  • W zakrystii są do nabycia jeszcze kalendarze powołaniowe w cenie 15 zł.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
11 listopada 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie