menu close menu

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzień 1 listopada przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nie można osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar Boga. Od każdego z nas jednak zależy, w jakim stopniu przyjmie od Boga tę łaskę.
W tym dniu wspominamy właśnie tych wszystkich, którzy w swoim życiu potrafili współpracować z Łaską Bożą, w pełni ją wykorzystali i teraz przebywają w niebie: znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. To były główne tematy homilii, którą wygłosił ks. Damian Skrzypek w czasie uroczystej Eucharystii, która została odprawiona w kaplicy św. Michała Archanioła na starym cmentarzu.

Mszę św. poprzedziła procesja, która przeszła w południe alejami starego jeleniogórskiego cmentarza. Podczas niej w modlitwie różańcowej polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych, prosząc dla nich o łaskę zbawienia. W procesji szli kapłani z Parafii św. Erazma i Pankracego oraz Parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, siostry zakonne oraz liczni wierni. Modliliśmy się za dusze kapłanów, osób życia konsekrowanego, za zmarłych z naszych rodzin, nauczycieli i wychowawców, za tych, którzy polegli w czasie wojen, a także za ofiary sowieckiego totalitaryzmu.

                                                                                               Barbara Ludorowska

 


__________
2 listopada 2023 | Aktualności