menu close menu

XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

15 Października 2023 r.

 • Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę w ciągu roku i trzecią niedzielę miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. Dzisiejsza niedziela to również XXIII Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych po Mszach św., możemy wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają „Papieskie Kremówki”. Zachęcamy do materialnego wspierania rozwoju edukacji naszej młodzieży. Dzisiaj, w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach o godz. 19:00, odbędzie się koncert papieski, podczas, którego wystąpią Andrzej Lampert i Magda Steczkowska.

 • Przez cały Październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 8:30 od poniedziałku do soboty w intencji Ojczyzny, o 16:30 dla dzieci od poniedziałku do piątku i codziennie o 17:15 dla dorosłych i młodzieży.

 • W poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska.

 • We wtorek próba chóru parafialnego o 19:00 w Sali przy kancelarii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posługiwać w naszej parafii poprzez śpiew.

 • W środę święto św. Łukasza Ewangelisty. Po wieczornej Mszy trzecia katecheza o słuchaniu Słowa Bożego pt.: „Jego słuchajcie! Od Starego do Nowego Przymierza”.

 • W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i modlić się będziemy za związki zawodowe Solidarność.

 • W trzeci piątek miesiąca Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o 15:00 w kościele św. Anny.

 • Zapraszamy mężczyzn, młodzież męską i chłopców do posługi przy ołtarzu w Służbie Liturgicznej naszej Bazyliki. Spotkanie będzie w piątek o godz. 18:30 w Sali przy kancelarii.

 • Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Rozpoczniemy Tydzień Misyjny i modlitwy za misje i misjonarzy. W niedzielę misyjną różaniec o godz. 17:15 będzie różańcem misyjnym i modlitwą różnymi językami świata.

 • Zbawienną jest modlitwa za zmarłych. W listopadzie nabożeństwa wypominkowe

  o godz. 17:15. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Wypełnione prosimy składać do skrzyni pod dużą amboną.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
14 października 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie