menu close menu

XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

10 Września 2023 r.

 • Przeżywamy dziś XXIII Niedzielę w ciągu roku.

 • We wtorek ks. bp Stefan Cichy, Biskup senior naszej diecezji będzie przeżywał 25 r. święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Jubilacie.

 • W środę, 13 września, dzień fatimski. Różaniec w kościele św. Anny o godz. 8:00, 12:00 i 15:00. O godz. 17:00 procesja z kościoła św. Anny do bazyliki, nabożeństwo fatimskie i Msza św. o godz. 18:00.

 • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 • W piątek jak każdego15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00. Jest to trzeci piątek miesiąca. O godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w kościele św. Anny.

 • Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Uczniów klas 6, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania prosimy o odbieranie w zakrystii kart zgłoszeniowych. Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała do końca września.

 • Jest już księga mszalna na 2024 rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich żyjących i zmarłych.

 • Przeżywając Tydzień Wychowania, zachęcamy Katolików regionu karkonoskiego do wzięcia udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się w Jeleniej Górze-Cieplicach, w sobotę 16 września. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na Placu Piastowskim przy wejściu do Parku Zdrojowego. Na finał Marszu zaplanowany jest „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się wokół kościoła Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23). Wiele atrakcji koncertowych, kulinarnych, sportowych i zabawowych w tym bezpłatne dmuchańce dla dzieci. Podczas Pikniku będzie można zwiedzić szkołę katolicką. Całość zakończy Msza św. o 18.00 w intencji rodzin, której przewodniczyć będzie bp Marek Mendyk. Tydzień Wychowania to także koncert w Bazylice św. Erazma i Pankracego, w niedzielę 17 września o godz. 19:00. Koncert poprowadzi znany w Polsce kompozytor i dyrygent Hubert Kowalski z Krakowa.

 • Siostry Magdalenki od Pokuty zapraszają Panie w każdym wieku na Spotkanie Kobiet nt. „Judyta. Kobieta mądra i roztropna ” dnia 16 września br. w sobotę w południe, od godz.12.00 do Klasztoru przy ul. Kopernika 1, w Jeleniej Górze. W spotkaniu przewidziana jest Msza św., konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i agapa.

 • Nasza Parafia włączając się do organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, zaprasza do zwiedzania naszej Bazyliki dziś od godziny 15 do 17. Wszystkich, którzy będą odwiedzali w tym czasie naszą świątynię i poznają jej historię zachęcamy do zapisywania swoich wrażeń w specjalnych zeszytach wystawionych przy ołtarzu św. Barbary. Zdjęcia które państwo zrobicie a którymi będziecie chcieli się podzielić w ramach relacji z projektu można wysyłać na nasz adres e-mail: kancelaria@bazylika.jgora.pl. Najciekawsze zdjęcia jak również relacje będzie można obejrzeć i przeczytać na oficjalnym portalu Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
9 września 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie