menu close menu

Ostatnie pożegnanie śp. ks. Czesława Grębosza

W święto Najświętszej Maryi Panny Królowej do Domu Ojca odszedł ks. Czesław Grębosz. Uroczystości pogrzebowe, w trakcie których pożegnano zmarłego kapłana, odbyły się w święto Matki Bożej Częstochowskiej w jeleniogórskiej bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej w asyście kapłanów jeleniogórskich parafii oraz księży przyjaciół i kolegów kursowych ks. Czesława.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się modlitwą różańcową, po której przedstawiciele parafii św. Judy Tadeusza i św. Erazma i Pankracego pożegnali zmarłego kapłana, który w ostatnich latach, będąc już na emeryturze, pomagał duszpasterzom obu Wspólnot.
W roku 2012 na prośbę biskupa legnickiego przybył do parafii św. Judy Tadeusza na Czarnym, aby wspomóc w pracy duszpasterskiej chorego księdza Jerzego Gniatczyka. Po jego śmierci, przez ostatnie lata życia czynnie włączał się w życie liturgiczne swojej rodzinnej parafii.

Ks. Czesław zapisał się w pamięci wiernych jako kapłan, którego cechowała łagodność, miłe, ciepłe usposobienie, życzliwość, chęć pomocy, skromność i pokora. To był po prostu dobry człowiek.

Piękno i trud jego kapłańskiego życia było głównym tematem homilii, którą wygłosił kolega kursowy ks. Bolesław. Na zakończenie ks. Bogdan Żygadło podzielił się swoim świadectwem, w którym wspominał lata posługi kapłańskiej śp. Księdza Czesława w naszej Wspólnocie i jego ostatnich chwilach ziemskiego życia.

Po mszy trumna została przewieziona na cmentarz przy ul. Sudeckiej. Tu od głównej bramy nekropolii do miejsca pochówku uczestnicy pogrzebu przeszli w procesji. Ciało ks. Czesława zostało złożone w rodzinnym grobowcu, gdzie będzie oczekiwało na zmartwychwstanie w Dniu Ostatecznym.

B. Ludorowska


__________
27 sierpnia 2023 | Aktualności