menu close menu

Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Fatimskie

To już 10 lat mija od dnia , kiedy to w naszej świątyni rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie. Figura Matki Bożej Fatimskiej, uroczyście wniesiona została do bazyliki w procesji z kaplicy św. Anny. Warto wspomnieć, że figurę tę przewieziono jako votum przez uczestników pielgrzymki do Fatimy, która wyruszyła do Portugalii w roku 2012 wraz z księdzem Kamilem Iwanowskim. Figurę poświęcono jesienią 2012 roku i już wówczas zapowiedziano, że w naszej Wspólnocie będą odprawiane nabożeństwa fatimskie. I tak właśnie dzieje się od 13 maja 2013 roku.

Pierwsze objawienia w Fatimie miały miejsce 13 maja 1917 roku. Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Dlatego właśnie co roku 13 maja rozpoczynają się tradycyjne fatimskie nabożeństwa. Jest to odpowiedź na wezwanie Maryi, które ponad sto lat temu skierowała do dzieci. Powiedziała dzieciom, aby każdego 13. dnia miesiąca, przez sześć miesięcy przychodziły w to samo miejsce, o tej samej godzinie i ofiarowały się Bogu. Zachęciła je do odmawiania różańca i prosiła, aby była to modlitwa wynagradzająca. W myśl tych słów, także i my przyszliśmy do naszej Parafii, aby wspólnie się modlić, odmawiać różaniec i uczestniczyć w procesji. Tym samym realizujemy to zadanie, do którego Maryja nas wezwała.

Nabożeństwa fatimskie odbywają się od maja do października, każdego 13. dnia miesiąca i polegają na przedstawieniu Maryi intencji wiernych i odmówieniu jednej części Różańca.  W naszej Wspólnocie połączone było z odmówieniem Litanii Loretańskiej, a modlitwie przewodniczył ks. Damian Skrzypek.

Barbara Ludorowska


__________
14 maja 2023 | Aktualności