menu close menu

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

9 Kwietnia 2023

  • Wczorajszą Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Trwamy w radości paschalnej, która przedłużona jest przez oktawę wielkanocną do przyszłej Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich, aby szczególnym przygotowaniem do tej niedzieli była nasza wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:45.

  • Jutro drugi dzień świąt, porządek Mszy świętych jak w niedzielę, naszą modlitwą i ofiarą składaną do puszek będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy. Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w intencji ofiar katastrowy smoleńskiej w rocznicę tej tragedii.

  • Wdzięczni za pomoc w przygotowaniu obchodów Świętego Triduum Paschalnego kierujemy słowa podziękowania: Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrom Magdalenkom od Pokuty, Panu Organiście Piotrowi Blokowi i chórowi, Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Jakubowi Musze, Andrzejowi, Magdalenie i Mirze Kępińskim, Tomaszowi Dudkiewiczowi, Piotrowi Łapie i Tomaszkowi Kolkowi, a także wszystkim ludziom dobrej woli za składane ofiary na dekoracje i kwiaty.

  • W sobotę, 15 kwietnia o godz. 10:00 w katedrze legnickiej będzie uroczystość święceń biskupich ks. Piotra Wawrzynka, naszego nowego biskupa pomocniczego. Otoczmy ks. Piotra naszą modlitwą. W bazylice, jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

  • Przyszła II Niedziela Wielkanocna jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na Msze św. jak w każdą niedzielę i na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

  • Spotkanie rodziców dzieci z 3 klas SP nr 2 w środę 12 kwietnia, a SP nr 13 i inne szkoły w czwartek 13 kwietnia. Spotkania będą o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najważniejsze święto naszej wiary. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia; niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – JEZUS ŻYJE. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do waszych chorych i cierpiących. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania!


__________
14 kwietnia 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie