menu close menu

JELENIOGÓRSKA VIA CRUCIS

W Wielki Piątek, w samo południe, wśród obojętnych przechodniów, wśród ulicznych straganów, jeleniogórskim traktem przeszła Droga Krzyżowa. Tradycyjnie rozpoczęła się w bazylice św. Erazma i Pankracego, a zakończyła w sanktuarium Krzyża św. Przewodniczył jej ksiądz dziekan Bogdan Żygadło. W tym miejskim nabożeństwie udział wzięli duszpasterze i wierni z jeleniogórskich parafii, siostry zakonne i wielka rzesza mieszkańców naszego miasta.

We wprowadzeniu do nabożeństwa, ks. Bogdan Żygadło mówił: „Niech nasza modlitwa idąca ulicami naszego miasta będzie wyrazem dogłębnej ludzkiej, chrześcijańskiej solidarności, niech stanie się wołaniem o pokój i zwycięstwo dobra. Stajemy na drodze krzyżowej zaniepokojeni sytuacją polityczną i atakami na Jana Pawła. Obserwujemy świadome manipulacje i zakłamania. Podejmowane po to, by ugodzić we Wspólnotę Kościoła. Dlatego wobec tych niepokojów, przypominamy to, co jest wpisane w imię Jana Pawła II; wezwanie „Nie lękajcie się”. Wsłuchani w Jego słowa, chcemy przejść tę miejską Drogę Krzyżową, nie w obronie Papieża Polaka, ale w obronie nas samych, naszej wierności, naszego przywiązania do Kościoła”

W każdej stacji wsłuchiwaliśmy się w słowa św. Jana Pawła II, które pochodzą z różnych jego wypowiedzi: listów, przemówień, encyklik.

                                                                                   Barbara Ludorowska


__________
8 kwietnia 2023 | Aktualności