menu close menu

V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

26 Marca 2023 r.

 

 • Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu.

 • Z dniem 20 marca ks. bp Andrzej Siemieniewski ustanowił ks. Damiana Skrzypka wikariuszem parafii św. Erazma i Pankracego. Witamy ks. Damiana i życzymy wiele łask Bożych w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

 • Rozpoczęliśmy parafialne Rekolekcje Wiekopostne, które prowadzi o. Bogdan Koczor z zakonu ojców franciszkanów w Złotoryi. Witamy Ojca w naszej wspólnocie i ogarniamy naszą modlitwą. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00.W środę na zakończenie rekolekcji ofiary składane na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za wygłoszone nauki.

 • Spowiedź wielkopostna na zakończenie rekolekcji w środę od godz. 8:00 do 9:30 i od godz. 17:00 do 18:30.

 • Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

 • Dziś i w niedzielę palmową Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15;

 • W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9:00 i o 17:15, z udziałem dzieci o godz. 16:30;

 • W czwartek nie będzie Kręgu Biblijnego.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych z posługa sakramentalną.

 • Spotkania kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu w domu katechetycznym o 19:00:

 • Klasy 7 w czwartek;

 • Klasy 6 w piątek.

 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, niedzielą palmową. Rozpoczniemy nią Wielki Tydzień. Mszę św. o godz. 12:00 rozpoczniemy przy kościele św. Anny. Zbieramy się o godz. 11:50. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą palm, które zostaną poświęcone. Będzie to też pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 13:15.

 • W dniu 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca, z jeleniogórskiego kościoła św. Wojciecha, po Mszy o 13.00 (ok. 14.00) wyruszy modlitewny Marsz Papieski do Krzyża Jubileuszowego. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają naszego Świętego Papieża, do uczestniczenia w tej Mszy św. i w Marszu Papieskim z palmami oraz flagami papieskimi i narodowymi. Podczas drogi będziemy modlić się Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii, jak każdego 2 dnia miesiąca wieczornica ze św. Janem Pawłem II o godz. 19:00.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
25 marca 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie