menu close menu

IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

 

 • Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu i trzecią niedzielę miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym dniem naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji dostojnego Solenizanta. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień modlitw o Ochronę Życia. Wspólne modlitwy po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00. 25 marca w sobotę w święto Zwiastowania Pańskiego, które jest Dniem Świętości życia zakończymy tydzień modlitw. Tego dnia będziemy mogli przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00.

 • Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

 • W niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

 • W piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9:00 i o 17:15, z udziałem dzieci o godz. 16:30;

 • Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w sali przy kancelarii i katecheza biblijna: Kim jest człowiek – z grzechu do wolności.

 • Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00.

 • Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Bogdan Koczor z zakonu ojców Franciszkanów w Złotoryi. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcyjnych spotkaniach i do modlitwy za Ojca Rekolekcjonistę. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. niedzielnej i od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00.

 • Spowiedź rekolekcyjna w środę, 29 marca od godz. 8:00 do 9:30 i po południu od 17:00 do 18:30.

 • Do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary można złożyć swoją wielkopostną jałmużnę, a do skrzyni pod dużą amboną ofiarę na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu.

 • Siostry Magdalenki od Pokuty zapraszają Panie na Spotkanie Kobiet nt.: Kobieta i jej wiek, dnia 1 kwietnia w sobotę od godz. 16:00 w klasztorze sióstr przy bazylice. W czasie spotkania przewidziana jest Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, warsztaty, konferencja i agapa.

 • Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii składane osobiście i na konto parafii: dziękujemy Tadeuszowi Kowalczykowi, Mirosławowi Dębskiemu, Idzie Potockiej, Barbarze i Arkadiuszowi Żabierkom, Małgorzacie Mierzwińskiej, Zuzannie Kozyrze, Marii Mazur, Zofii Niecikowskiej i Helenie Dąbrowskiej i dwóm darczyńcom anonimowym.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
18 marca 2023 | Ogłoszenia duszpasterskie