menu close menu

Z pomocą walczącej Ukrainie

29 stycznia nasza Wspólnota Parafialna gościła ks. dra Aleksandra Biszko, który pracuje na Ukrainie w miejscowości Szczerzec w diecezji lwowskiej. Podczas każdej mszy św. głosił Słowo Boże. Przede wszystkim dziękował za pomoc jakiej doświadczają jego parafianie od mieszkańców naszego miasta. A trzeba tutaj wspomnieć o kilku transportach pomocy materialnej, jakie wyjechały z Jeleniej Góry dzięki mieszkańcom parafii św. Judy Tadeusza, Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu oraz parafii w Jeżowie Sudeckim.  Księża proboszczowie: Rafał Berezowski, Tomasz Biszko osobiście dostarczali kilka razy zebrane artykuły na granicę polsko – ukraińską, gdzie były przejmowane przez mieszkańców parafii ks. Aleksandra. Za tę pomoc dziękował podczas każdego kazania.

Opowiadał o trudnej sytuacji ludności cywilnej na Ukrainie, ale przede wszystkim nawiązując do czytań mszalnych, zwrócił uwagę na to, co znaczy żyć wiarą i co trzeba zrobić by być człowiekiem Ośmiu Błogosławieństw.

Po każdej mszy św. zbierane były pieniądze na pomoc walczącej Ukrainie.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA HOMILII KS. ALEKSANDRA Z SOBOTNIEJ EUCHARYSTII.

Nagranie dźwiękowe z kazania 28-01

Barbara Ludorowska


__________
29 stycznia 2023 | Aktualności