menu close menu

Dziękujemy Ojcze święty !

31 grudnia Dzwony w jeleniogórskiej świątyni papieskiej, w bazylice św. Erazma i Pankracego, podobnie jak w całej diecezji legnickiej,  o godzinie 18.00 obwieściły żałobę po przejściu do Domu Ojca  papieża seniora  Benedykta XVI i wezwanie do modlitwy za zmarłego papieża.

Dla naszej Wspólnoty bardzo ważnym momentem Jego pontyfikatu było to, że za sprawą decyzji Benedykta XVI   15 maja 2011 roku jeleniogórski kościół farny został podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej. 

Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku poprzedziła prezentacja multimedialna, przedstawiająca życie i działalność Benedykta XVI, urozmaicona krótkimi nagraniami papieskich przemówień do Polaków.  W trakcie prezentacji wierni usłyszeli słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków podczas ostatniej audiencji w środę, 27 lutego: „Mając wielkiego orędownika przed Bogiem, błogosławionego Jana Pawła II, „trwajcie mocni w wierze!”

Dziękując za przygotowaną prezentację, ks. Bogdan Żygadło mówił, że są takie momenty w życiu, kiedy  chciałoby się zamilknąć i pozwolić by cisza przemówiła, by pozwolić by serce przemówiło.  Do takich należy niewątpliwie ta chwila, ten dzisiejszy dzień.   „Pełni zadumy i refleksji stajemy przy ołtarzu w duchu   przeogromnej wdzięczności. Jesteśmy tu i   teraz, bo inaczej być nie mogło.  Jesteśmy ,bo jesteśmy to winni Benedyktowi XVI.  Jesteśmy, by powiedzieć mu nasze DZIĘUJĘ. To on po śmierci bł. Jana Pawła przejął ster Kościoła. Dziękujemy za to, że zachował kierunek, który wyznaczyli Jego poprzednicy,
że kontynuował Dzieło Jana Pawła II. Dziękujemy za  pokazanie nam Boga, który jest Miłością, a jednocześnie pokazanie, że na tej miłości trzeba budować naszą wiarę.  Pokazał nam również , że trzeba patrzeć w przyszłość z wielką nadzieją”.

Dnia 5 stycznia o godz. 12. 00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar życia i posługi Benedykta XVI. ZAPRASZAMY !


__________
2 stycznia 2023 | Aktualności