menu close menu

II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

3 Grudnia 2022 r.

 • Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu i pierwszą niedzielę miesiąca; zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 13:15. Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą składaną do puszek możemy wesprzeć Komitet Akcji Charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” i pomóc uboższym rodzinom naszego miasta.

 • Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych Roratnych: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00, dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:45. Zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec.

 • Pod chórem można nabyć pobłogosławione opłatki i ostatnie świece Caritas na stół wigilijny.

 • We czwartek, 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w bazylice o godz. 7:00, 7:30, 9:00, 16:45 z obrzędem błogosławieństwa medalików dla dzieci komunijnych i o 18:00. O godz. 12:00 Msza Święta w Godzinie Łaski w kościele św. Anny.

 • Przymiarka strojów do I Komunii Świętej w sobotę w salce przy kancelarii. Szkoła nr 13 oraz inne szkoły o godz. 10:00, a szkoła nr 2 o godz. 10:45.

 • W przyszłą niedzielę ofiara składaną do puszek będziemy mogli wesprzeć chrześcijan Kościoła na wschodzie.

 • Rekolekcje w naszej parafii rozpoczniemy w IV Niedzielę Adwentu, 18 grudnia. Poprowadzi je ks. prałat Stanisław Szupieńko.

 • 24 grudnia, w wigilię świąt Bożego Narodzenia odbędzie się obiad wigilijny dla osób samotnych i biednych na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć to dzieło – może złożyć swoją ofiarę do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary.

 • Duszpasterska wizyta kolędowa w styczniu odbędzie się na zaproszenie. Parafian, którzy chcieliby zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzucić do skrzyni pod duża amboną do niedzieli, 25 grudnia. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 2 stycznia.

 • Zespół Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na koncert oratoryjny pt: „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego – śladami Hymnu Polski”. Zagra orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, a chór tworzą uczestnicy warsztatów muzycznych. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
3 grudnia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie