menu close menu

PAMIĘCI ZMARŁYCH PEDAGOGÓW

Po raz kolejny w listopadzie, jeleniogórscy katecheci i nauczyciele uczcili pamięć tych, którzy poprzedzili ich w drodze do wieczności, tych których trud budowania umysłów i serc ludzi młodych do dziś dla wielu jest przykładem i natchnieniem. Nauczyciele, pedagodzy, katecheci i pracownicy szkoły. To o nich wszystkich pamiętali w trakcie modlitwy wypominkowej ci, którzy aktualnie tworzą historię swoich placówek.

To modlitewne spotkanie odbyło się w naszej bazylice i było niejako kontynuacją dzieła, którego inicjatorem był śp. ks. Józef Stec.  To on, od wielu lat, troszczył się o to, by trwała pamięć o tych, którzy trudzili się nad wychowaniem i kształceniem wielu pokoleń jeleniogórzan. Co roku nauczyciele i uczniowie spotykali się na jeleniogórskim cmentarzu i  modlili się za zmarłych nauczycieli i uczniów szkół naszego miasta.
W tym roku uroczysta Eucharystię poprzedziła modlitwa wypominkowa, podczas której nauczyciele odczytywali nazwiska zmarłych pedagogów, pracowników szkoły. W modlitwie pamiętano również o zmarłych uczniach. W nabożeństwie Miłosierdziu Bożemu polecano wszystkich zmarłych pracowników szkół Jeleniej Góry, ale w sposób szczególny tych, których wspomniano z imienia i nazwiska. Nie wszystkie bowiem szkoły były reprezentowane. W  tym modlitewnym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących szkół Jeleniej Góry: SP 2, SP 13, ZST ”Mechanik”, Zespołu Szkół Ekonomiczno- Turystycznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Przyrodniczych i Bursy Szkolnej oraz Zespołu Szkół u św. Pankracego.

                                                                                               Barbara Ludorowska


__________
26 listopada 2022 | Aktualności