menu close menu

I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

27 Listopada 2022

 • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas na oczekiwanie i czuwanie na to spotkanie.

 • W Adwencie zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnych:

 • dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00,

 • dla Dzieci i Rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:45.

 • Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

 • Pobłogosławiliśmy dziś opłatki na stół wigilijny, które można nabyć pod chórem przy wyjściu z kościoła. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło opłatka na naszych świątecznych stołach, niech stanie się symbolem naszej wzajemnej miłości, zgody i przebaczenia. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Pod chórem również można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

 • W środę, 30 listopada swój dzień patronalny przeżywać będzie nasz biskup Andrzej Siemieniewski. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

 • W środę, po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza Seminarium Odnowy Kościoła.

 • W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania i uświęcenia kapłanów podczas Mszy świętej wieczornej.

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej rano podczas Mszy świętych i popołudniu od godz. 16:30. W kościele św. Anny o godz. 22:00 Msza święta, a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • Zapraszamy w piątek 2 grudnia na wieczornicę ze św. Janem Pawłem II, po wieczornej Mszy św.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych.

 • Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15.

 • Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza wszystkich małżonków przeżywających różnego rodzaju kryzysy do Parafii św. Jana Chrzciciela w Cieplicach 4 grudnia na Niedzielę Sycharowską. Podczas każdej Mszy św. będzie homilia okolicznościowa i świadectwa ludzi z tej Wspólnoty małżeństw.

 • Jak co roku Komitet Akcji charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” wraz ze Strażą Miejską oraz Polskim Czerwonym Krzyżem organizują pomoc dla uboższych rodzin naszego miasta. W przyszło niedzielę, składając swoją ofiarę do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć to dzieło.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
26 listopada 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie