menu close menu

XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela w Ciągu Roku

11 Września 2022 r.

 • Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku.

 • W poniedziałek ks. bp Stefan Cichy, Biskup senior naszej diecezji będzie przeżywał 24 r. przyjęcia święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Jubilacie.

 • We wtorek, 13 września, dzień fatimski. Różaniec w kościele św. Anny o godz. 8:00, 12:00 i 15:00. O godz. 17:00 procesja z kościoła św. Anny do bazyliki, nabożeństwo fatimskie i Msza św. o godz. 18:00.

 • W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ten dzień będzie Dniem Modlitw za Ukrainę, aby wyprosić u Boga wspomożenie dla walczących o wolność i niepodległość Ukrainy, by doszło do sprawiedliwego pokoju, a także o nawrócenie i opamiętanie dla Rosji. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo z adoracją relikwii Krzyża świętego.

 • W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to 15 dzień miesiąca. Modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 • Piątek jest trzecim piątkiem miesiąca. O godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w kościele św. Anny.

 • Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu. Modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III z SP 2 we wtorek w bazylice o godz. 19:00. Spotkanie dla rodziców trzecioklasistów z innych szkół w czwartek o godz. 19:00 w domu katechetycznym, a dla rodziców dzieci z SP 13 we wtorek 20 września o godz. 19:00 w bazylice.

 • Krąg biblijny w piątek po Mszy św.

 • Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała do końca września.

 • Jest już księga mszalna na 2023 rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za swoich bliskich żyjących i zmarłych.

 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Seminarium Odnowy Kościoła. Od 5 października, co środę w bazylice będzie katecheza wprowadzająca w 7 listów do Kościołów z Apokalipsy św. Jana. Celem jest odkrywanie swojego miejsca we wspólnocie Kościoła, a szczególnie we wspólnocie parafialnej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała ponieważ musimy przygotować odpowiednią ilość materiałów.

 • Kontynuowany jest II etap prac przy ołtarzu głównym. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierają prace konserwatorskie.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
11 września 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie