menu close menu

IV Niedziela wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

8 Maja 2022 r.

 • Przeżywamy dziś IV Niedzielę Radości Paschalnej, Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się szczególnie o nowe i święte powołania kapłańskie do posługi w naszej diecezji. Dziś o godz. 15:00 siostry magdalenki zapraszają do klasztoru na spotkanie przedpielgrzymkowe grupy nr 9.

 • W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 • Próba chóru w poniedziałek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

 • W czwartek, 12 maja wspominamy św. Pankracego, męczennika. Jest to dzień odpustu dla naszej parafialnej wspólnoty. Uroczyste Msze św. o godz. 7:00, 7:30, 9:00 i suma odpustowa o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego, Biskupa Legnickiego. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy także dziękować Bogu za 10 lat istnienia Katolickiej Szkoły u św. Pankracego.

 • Zapraszamy na nabożeństwa fatimskie od maja do października, 13 dnia miesiąca. W piątek pierwszy dzień fatimski; o godz. 17:00 rozpoczęcie modlitw w bazylice.

 • Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.

 • Próba dla dzieci z klasy III ze wszystkich szkół w poniedziałek o godz. 16:30.

 • Próba dla dzieci z klasy IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej we wtorek o godz. 19:00.

 • Rekolekcje dla dzieci w naszej parafii rozpoczną się 17 maja. Szczegóły na plakacie.

 • Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 11:00.

 • Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. Jest to także 15 dzień miesiąca; o godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców i władz naszego miasta.

 • Zachęcamy do adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja odbywa się w kościele św. Anny od poniedziałku do soboty od 8:00 do 16:30. Zachęcamy do wstąpienia do Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 • W dniach 12 – 20 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Więcej informacji i nr kontaktowy na plakacie w gablocie.

 • Autokarowa pielgrzymka Włochy – Chorwacja odbędzie się w dniach od 12 do 25 czerwca. Więcej informacji i nr kontaktowy na plakacie w gablocie.

 • Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze w związku z dużą liczbą wyłudzeń pieniędzy apeluje do osób starszych, aby nie dawali pieniędzy osobom obcym. Jeśli dzwoni ktoś z prośbą o finansowe wsparcie, należy zweryfikować informację dzwoniąc do rodziny, nawet jeśli dzwoniący prosi o dyskrecję. Pełna treść apelu znajduje się w gablocie.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
7 maja 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie