menu close menu

Rejonowe dziękczynienie Bogu i ludziom za 30 lat diecezji

W obecnym roku przeżywamy 30 lecie utworzenia naszej diecezji, którą powołał do istnienia św. Jan Paweł II w roku 1992. Każdy jubileusz to okazja do dziękowania Bogu i ludziom, okazja dostrzeżenia bogactwa i różnorakich dzieł, jakie dokonują się i dokonywały na przestrzeni minionych lat w naszej legnickiej diecezji, a które są związane z konkretnymi osobami. Właśnie te osoby, szczególnie zaangażowane w życie swoich Wspólnot Parafialnych, zostały w dniu dzisiejszym odznaczone medalem „Zasłużony dla Diecezji Legnickiej” . Medale wręczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Po uroczystym wręczeniu zwrócił się do zebranych w krótkim podsumowaniu, w którym zaznaczył, że każde, nawet najmniejsze działanie na rzecz parafii, jest budowaniem Kościoła „tu i teraz”. (Zachęcamy do wysłuchania słów naszego biskupa).

Rejon składa się z 8 dekanatów i 66 parafii i do odznaczenia zostało przedstawionych 47 osób. Odznaczonych zostało 46 osób z rejonu jeleniogórsko – kamiennogórskiego, a wśród nich byli i nasi parafianie:

  1. Pan Grzegorz Dąbrowski
  2. Państwo Bogumiła i Edward Sienniakowie
  3. Pan Tadeusz Kowalczyk
  4. Pani Joanna Hanusz

Po uroczystym wręczeniu medali, została odprawiona uroczysta, dziękczynna Eucharystia, podczas której homilię wygłosił J.E. ks. biskup Andrzej Siemieniewski

 

Pełna fotorelacja : https://legnica.gosc.pl/gal/spis/7511115.Jubileuszowe-medale

 

Barbara Ludorowska


__________
1 maja 2022 | Aktualności