menu close menu

Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie  

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 Stycznia 2022 r.

 • Dziś wspominamy wydarzenie znad rzeki Jordan, gdzie Chrystus przyjął chrzest. Dzisiejsza niedziela kończy też okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i świąteczny wystrój do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

 • W sobotę, jak każdego 15 dnia miesiąca modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 • Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca. Modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • W tym tygodniu, w czasie wizyty duszpasterskiej odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

 • Poniedziałek, 10 stycznia: ulice Matejki, Teatralna, Wojska Polskiego i Okrzei;

 • Wtorek, 11 stycznia: ulice Rodzinna, Os. Robotnicze, Obrońców Westerplatte, Bankowa;

 • Środa, 12 stycznia: ulice Muzealna, Modrzejewskiej, Przeskok, Sudecka, Szkolna, Druciana, Grodzka i Podwale;

 • Czwartek, 13 stycznia: ulice Spółdzielcza, Zaułek, Zachodnia, Gdańska, Sopocka, Bydgoska, Os. Rakownica,;

 • Piątek, 14 stycznia: ulice 1-go Maja, Pocztowa i Groszowa;

 • Sobota, 15 stycznia: ulice Anieli Krzywoń, Lwówecka, Grunwaldzka, Podchorążych, Elewów, Kadetów, Konopnickiej i Wolności.

 • Wizyty od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy w sobotę o godz. 18:00 na Mszę św. kolędową w intencji rodzin, z odwiedzanych w tym tygodniu ulic, które przyjęły księdza i tych, które z różnic względów nie mogły tego uczynić. Parafian, którzy zaprosili kapłana po dniu, w którym była kolęda na danej ulicy odwiedzimy w drugiej połowie stycznia dzwoniąc dzień przed planowaną wizytą. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze zaprosić księdza z błogosławieństwem kolędowym to kartki z zaproszeniem są w zakrystii.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
8 stycznia 2022 | Ogłoszenia duszpasterskie