menu close menu

IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie  

IV Niedziela Adwentu

19 Grudnia 2021 r.

 • Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu i III niedzielę miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Piotr Górka z zakonu ojców Pijarów z Cieplic. Msze z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. W środę ofiary składane na tacę będą wyrazem wdzięczności dla o. rekolekcjonisty.

 • Spowiedź przed świąteczna w czasie rekolekcji codziennie podczas Mszy św., a w środę od godz. 8:00 do 10:00 i od 16:30 do 18:00.

 • Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych Roratnych: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu do piątku, 24 grudnia o godz. 7:00, dla dzieci i rodziców w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec.

 • Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć pod chórem i zakrystii.

 • W piątek, 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów w tym dniu, jak: zachowywanie postu, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, czy śpiew kolęd. Wieczorem zapraszamy do udziału w Mszy Świętej Pasterskiej, o godz. 22:00 i 24:00.

 • 24 grudnia w wigilię świąt Bożego Narodzenia, o godz. 12:00 w domu katechetycznym odbędzie się obiad wigilijny dla osób samotnych i biednych na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć to dzieło – może złożyć swoją ofiarę do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary. Prosimy również upiec ciasto i przynieść je do czwartku na plebanię.

 • W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

 • W Niedzielę, 26 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W ten dzień szczególnie będziemy modlić się za wszystkie małżeństwa, które zapraszamy do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń. Obrzęd odnowienia przyrzeczeń podczas każdej Mszy św.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny do wtorku. Wznowimy adorację 3 stycznia.

 • Duszpasterska wizyta kolędowa w styczniu odbędzie się na zaproszenie. Parafian, którzy chcieli by zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzucić do skrzyni pod dużą amboną do niedzieli, 26 grudnia. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 3 stycznia.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
18 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie