menu close menu

III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie  

III Niedziela ADWENTU

NIEDZIELA Gaudete

12 Grudnia 2021 r.

 • Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu, Niedzielę Gaudete, tzn. Radości. Po Mszach św. swoją ofiarą składaną do puszek przed kościołem możemy dzisiaj wesprzeć chrześcijan Kościoła na wschodzie.

 • Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych Roratnych: dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00, dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Zachęcamy do przynoszenia lampionów lub świec.

 • Pobłogosławione opłatki można nabyć pod chórem i zakrystii.

 • W poniedziałek, 13 grudnia przypada 40 r. stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19:30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18:00.

 • W środę, jak każdego 15 dnia miesiąca, na wieczornej Mszy św. modlić się będziemyza mieszkańców i władze naszego miasta.

 • W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne wolontariuszy, którzy chcą pomóc przy organizowaniu wigilii dla osób samotnych i biednych.

 • W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia i Eucharystię o godz. 15:00 w kościele św. Anny.

 • W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów z klas 4 SP na Mszę św. o godz. 12:00 i na spotkanie w klasztorze sióstr Magdalenek zaraz po Mszy św.

 • Trwamy w nowennie do św. Andrzeja Boboli, która jest naszym przygotowaniem do adwentowych rekolekcji parafialnych. Modlitwy nowenny podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00.

 • 24 grudnia, w wigilię świąt Bożego Narodzenia odbędzie się obiad wigilijny dla osób samotnych i biednych na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Jeżeli ktoś mógłby i chciałby wesprzeć to dzieło – może złożyć swoją ofiarę do skrzyni przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 • Spotkania kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:

 • Klasy 6 w piątek o godz. 16:30;

 • Klasy 7 w środę o godz. 19:00;

 • Klasy 8 w czwartek o godz. 19:00

  Spotkania będą w klasztorze sióstr Magdalenek.

 • Duszpasterska wizyta kolędowa w styczniu odbędzie się na zaproszenie. Parafian, którzy chcieli by zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzucić do skrzyni pod dużą amboną do niedzieli, 26 grudnia. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Wizyty kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 3 stycznia.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego, rekolekcje Adwentowe – które poprowadzi o. Piotr Górka -Pijar. Polecamy Ojca Rekolekcjonistę modlitwie Parafian

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa


__________
13 grudnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie