menu close menu

XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela „w ciągu roku”

10 Października 2021 r.

 • Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę „w ciągu roku” i XXI Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przygotowuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Po Mszach św. przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają papieskie kremówki.

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele św. Anny, dzieci z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:15.

 • W środę, 13 października, Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 9:30, 12:00 i 15:00 w kościele św. Anny. O godz. 17:00 Nabożeństwa fatimskie i Msza św. również w kościele św. Anny.

 • Zbiórka młodszych ministrantów w poniedziałek o godz. 16:30, a starszych ministrantów w czwartek o godz. 19:00

 • Krąg biblijny w czwartek o godz. 19:00.

 • Duszpasterstwo Młodych Studnia w piątek o godz. 20:00. Zbieramy się przed wejściem do bazyliki.

 • Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Eucharystię. Jest to także 15 dzień miesiąca i modlić się będziemy za mieszkańców i władze naszego miasta podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 • Spotkanie mężczyzn, którzy są zainteresowani wstąpieniem do Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II w piątek, o godz. 19:00 w Sali przy kancelarii.

 • 16 października, w sobotę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej.

 • Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu i modlić się będziemy za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • W przyszłą niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i wszystkich Polaków. Jest to ogólnopolskie dzieło modlitwy w miastach i we wsiach Polski. O godz. 16:30 rozpoczniemy procesję pokutną z bazyliki odmawiając cztery części różańca.

 • Zachęcamy do udziału w Epilogi Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z Legnicy do Legnickiego Pola. 16 października wyjazd spod bazyliki o 6:45, powrót około 18:00. Koszt to 25 zł za autokar i 10 zł na cale organizacyjne. Zapisy w zakrystii lub u s. Magdaleny.

 • Rodzina Radia Maryja w Jeleniej Górze zaprasza na wyjazd do Torunia w dniu 4 grudnia na uroczystości 30 rocznicy Radia Maryja. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 • Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Dorocie Starosteckiej, Annie Karaban, Danucie Wojtas, Pawłowi Ochmanowi, Irenie Szarej, Krzysztofowi i Piotrowi Wondołowskim, Ewie Łapie, Renacie Bańce, Jakubowi Mucha, Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Dariuszowi Gubernatowi, Zofii Jafrze, Konradowi, Kai i Lilii Nowakom, Danucie Zygarlińskiej, Emilii Nowackiej, Mirosławowi Śmietance, Pawłowi Szymczykowi, Jadwidze i Markowi Turczynom, Ewie Chudaszek, Marii Bodziannie, Helenie Dąbrowskiej, Bogumile i Edwardowi Sienniakom, Alicji i Dorocie Saletnik, Magdalenie i Andrzejowi Kępińskim, Pawłowi Lewandowskiemu, Marii i Markowi Możanowiczom, Jadwidze Kubik, Czesławie Bienek, Jackowi Paulowi, Mariannie Kornhauser, Markowi, Monice i Jakubowi Paradyszom, Tomaszowi i Natanielowi Winnickim, Marzenie Koperek, Jerzemu Rydeckiemu, Halinie Michalak, Marianowi Rosińskiemu, Kazimierze Karaban, Marii Piętce, Ewie Sygudzie, Elżbiecie Turczyn, Dorocie Danielskiej, Teresie Mól, Zofii Lisieckiej, pani Magdalenie, Janinie Helak, Renacie Gwiazdowskiej, Małgorzacie Samburskiej, Elżbiecie Rzemińskiej, Helenie Kuryś, Teresie Domagale, Tadeuszowi Kowalczykowi, Arturowi Dziewońskiemu, Markowi Mól, Mirosławowi Dębskiemu, Janinie Poniatowskiej,  Pawłowi Biedzie, s. Annie i pracownikom firmy Kaja pana Krzysztofa Jamrożka. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła. Zapraszamy na przygotowanie kościoła w sobotę na godz. 14:00. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
9 października 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie