menu close menu

XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela „w ciągu roku”

3 Października 2021 r.

 • Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę „w ciągu roku i pierwszą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15.

 • Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele św. Anny, dzieci z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, a młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17:15.

 • W poniedziałek, 4 października rozpoczynamy Rekolekcje Odnowy Wiary Mszą św. o godz. 18:00.

 • Dorosłych, którzy chcą przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę, 6 października o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci z klas II i III SP przygotowujących się do sakramentu chrztu w czwartek, 7 października o godz. 15:00 w salce przy kancelarii.

 • Krąg biblijny w czwartek o godz. 19:00.

 • Młodzież zapraszamy do Duszpasterstwa Młodych Studnia w piątek o godz. 20:00. Zbieramy się przed wejściem do bazyliki.

 • W przyszłą niedzielę, 10 października przeżywać będziemy XXI Dzień papieski. Tak, jak w latach ubiegłych, będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przygotowuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zachęcamy do wsparcia rozwoju edukacji naszej młodzieży.

 • Z końcem czerwca gościliśmy w naszej parafii p. Benona Wylęgałę, konsultora generalnego Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Wolę zainteresowania tym dziełem wyraziło 16 mężczyzn. W związku z powyższym zapraszamy tych panów wraz z małżonkami na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w piątek, 8 października w salce przy kancelarii o godz. 18:30. Zapraszamy również tych panów, którzy jeszcze nie wpisali się na listę zainteresowanych ideą Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

 • Zachęcamy do udziału w Epilogi Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z Legnicy do Legnickiego Pola. 16 października wyjazd spod bazyliki o 6:45, powrót około 18:00. Koszt to 25 zł za autokar i 10 zł na cale organizacyjne. Zapisy w zakrystii lub u s. Magdy.

 • W przyszłą niedzielę, 10 października o godz. 18:00 Msza św. w intencji profesorów, studentów i całej społeczności Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

 • Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Marii Bodziannie, Emilii Nowackiej, Danucie Wojtas, Renacie Bańce, Irenie Szarej, Danucie Przybylak, Tadeuszowi Kowalczykowi, Krzysztofowi Wondołowskiemu, Zofii Jafrze, Czesławie Bieniek, Krystynie Michniewicz, Wiesławie Borkowskiej, Monice i Jakubowi Paradyszom, Ewie Sygudzie, Ewie Chudaszek, Grzegorzowi Dąbrowskiemu, p. Magdalenie, Magdalenie i Andrzejowi Kępińskim, Jadwidze i Markowi Turczynom, Andrzejowi Glince, Jakubowi Mucha, Renacie Gwiazdowskiej, Małgorzacie Samburskiej, Jadwidze Kubik, Elżbiecie Rzemińskiej, Halinie Michalak, Elżbiecie Przeorek, Teresie Mól, Marii Piętce, Dorocie i Alicji Saletnik, Zofii Lisieckiej, Arturowi Dziewońskiemu, Markowi Sopelowi, Krzysztofowi Kamińskiemu, Paulinie Chocianowicz, Pawłowi Biedzie, s.Annie i pracownikom firmy Kaja pana Krzysztofa Jamrożka. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła. W tym tygodniu zostaną już zdjęte rusztowania z nawy głównej bazyliki. Zapraszamy na przygotowanie kościoła w sobotę na godz. 14:00. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
2 października 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie