menu close menu

XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela „w ciągu roku”

29 Sierpnia 2021 r.

 • Przeżywamy dziś XXII Niedzielę „w ciągu roku”. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 modlić się będziemy za „Solidarność” w kolejną rocznicę jej powstania.

 • Zbliża się koniec wakacji i od środy, 1 września wracamy do rocznego porządku Mszy św. Msze o godz. 7:00, 7:30, 9:00 i 18:00. Z racji trwania prac w bazylice Msze św. w tygodniu są celebrowane w kościele św. Anny. Wieczorna Msza św. w sobotę i Msze niedzielne celebrowane są w bazylice.

 • 1 września, w środę rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami, katechetów i nauczycieli na Eucharystię o godz. 18:00 do kościoła św. Anny.

 • Czwartek w tym tygodniu jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Po wieczornej Eucharystii modlitwa o nowe i święte powołania i za powołanych, a o godz. 19:00 wieczornica ze św. Janem Pawłem II.

 • W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej podczas porannych Mszy św. i od godz. 17:00.

 • Zbiórka ministrantów i tych, którzy chcą dołączyć do służby przy ołtarzu w piątek o godz. 16:00 chłopcy od 1 do 5 klasy szkoły podstawowej, o 19:00 chłopcy od 6 klasy i starsi.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 • Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13:15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Halinie Michalak, Elżbiecie Rzemińskiej, trojgu turystów gości z Zakopanego, Magdalenie i Andrzejowi Kępińskim, Helenie Kuryś, Jakubowi i Mateuszowi Mucha, Bożenie i Antoniemu Andruszewskim, Marii Mazur, Ewie Chudaszek, Tadeuszowi Kowalczykowi, Marii Milczarek, Zofii Jafrze, Ewie Łapie, Marii i Markowi Morzanowiczom, Emilii Nowackiej, Teresie Domagale, Małgorzacie Samburskiej, Renacie Gwiazdowskiej, Jadwidze Zbierskiej, Ireneuszowi Łojkowi, Jadwidze i Markowi Turczyn, Czesławie Bieniek, Sławomirowi Korczyńskiemu, Marzenie Koperek, Helenie Stańczyk, Monice, Markowi i Jakubowi Paradyszom, Reginie Iwaszkiewicz, Zuzannie Kozyrze, Renacie Bańce, Danucie Wojtas, Marii Piętce, Annie Karaban, Kazimierze Karaban, Halinie Bukale, Janinie Helak, Edycie Świerkot, Małgorzacie Mierzwińskiej, Ewie Sygudzie, Urszuli i Krzysztofowi Wondołowskim, Dorocie Szafko, Tomaszowi Dudkiewiczowi, s. Annie. Dziękujemy za podarowane dla pracujących ciasto, pani Marii i Janinie. Dziękujemy pracownikom firmy Kaja pana Krzysztofa Jamrożka. Zapraszamy na przygotowanie kościoła w przyszłą sobotę na godz. 14:30. Szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.

 • Instytut Muzyki Kościelnej w Legnicy ogłasza nabór do swojej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Przesłuchanie odbędzie się 4 września o godz. 10.00 w Legnicy. Instytut szkoli muzyków kościelnych, kantorów oraz organistów. Więcej informacji na plakacie.

 • W Informujemy, że szkoła katolicka w Jeleniej Górze ma jeszcze wolne miejsca w szkole podstawowej i w liceum. W szkole podstawowej można zapisać dziecko do kl. 1 oraz przenieść dziecko do klasy: 2; 3; 4 i 5 (zajęcia odbywają się w budynku przy ul. PCK 23 w Cieplicach). Liceum otwiera jeden oddział z rozszerzonym językiem angielskim, a w nim zaplanowane są dwa profile: matematyczno-fizyczny i humanistyczny. Można także dołączyć do klasy: 2 i 3 liceum czteroletniego (zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Kopernika 1). Stawiając na całościowy rozwój dziecka i młodego człowieka, uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki. Potwierdzeniem tego są najlepsze wyniki w Jeleniej Górze, w egzaminie ósmoklasisty z j. polskiego i matematyki. Maturzyści w naszym mieście najlepiej napisali maturę w podstawie i w rozszerzeniu z j. polskiego, a w rozszerzeniu z fizyki i informatyki. Zachęcamy rodziców i młodzież do wyboru szkoły katolickiej. Szkolnictwo katolickie w świecie ma swoją bardzo dobrą markę. Do budowania tej marki od 9 lat włącza się Jeleniogórski Katolik. Zapraszamy do dobrej szkoły, do „Szkoły Wartości”!

 • Rozpoczęła się rekrutacja na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne w Legnicy na rok akademicki 2021/2022. Szczegóły w gablocie.

 • Zapraszamy rodziny, starszych i młodszych na koncert uwielbienia pod hasłem WNIEBODĘTE, które odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17:00 na lubińskich błoniach. Podczas koncertu usłyszymy wiele wartościowych świadectw nawrócenia, które będą połączone z widowiskiem przygotowanym przez ponad 150 uczestników warsztatów oraz Narodową Orkiestrę Dętą. Koncert uwielbienia został objęty patronatem honorowym Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego

 • Przewodniczący Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę, 5 września „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Będziemy modlić się o pokój w Afganistanie, a po każdej Mszy św. swoją ofiarą składaną do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć cierpiący lud Afganistanu. Pełna treść apelu w gablocie.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego.


__________
28 sierpnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie