menu close menu

XXI Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela „w ciągu roku”

22 SIERPNIA 2021 r.

  • Przeżywamy dziś XXI Niedzielę „w ciągu roku”.

  • W czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszamy na Eucharystie do kościoła św. Anny o 7.30, 9.00 i 18.00.

  • Trwa malowanie naszej świątyni. Dziękujemy za przygotowanie i posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość: pracownikom firmy „KAJA” Krzysztofa JAMROŻKA Ewa ŁAPA, Irena SZARA, Emilia NOWACKA, Renata BAŃKA, Dorota SZAFKO, Helena STAŃCZYK, Renata GWIAZDOWSKA, Maria i Marek MORZANOWICZ, Dorota i Alicja SALETNIK, Marzena KOPEREK, CHUDASZEK Ewa, Anna KARABAN, Zofia JAFNA, JANUSZKIEWICZ Regina, SZTEK Kamila, Maria BODZIANNA, TURCZYN Marek, Andrzej i Magdalena KĘPIŃSCY, Tomasz DUDKIEWICZ, RZEMIŃSKA Elżbieta, ZBIERSKA Jadwiga, SAMBURSKA Małgorzata, BIENIEK Czesława, SYGUDA Ewa SZYMCZYK Paweł i Małgorzata SZYMCZYK, KOWALCZYK TADEUSZ, KOZYRA Zuzanna, PARADYŻ Monika, Marek, Jakub, KAMIŃSKI KRZYSZTOF, ADAMCZEWSKI Marcin, MUCHA Jakub, Mateusz, Agnieszka, Karol PLACETY, s. Anna, za przyniesienie ciasta Marii i Janinie.

  • Do przygotowania świątyni zapraszamy w sobotę o godz. 14:30, szczególnie osoby, które jeszcze nie były.

  •  W dni powszednie Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 18:00 są celebrowane w kościele św. Anny. Msza św. wieczorna w sobotę i w niedzielę celebrowane są bazylice.

  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10:30 będziemy modlić się w kolejną rocznicę powstania Solidarności.

  • Instytut Muzyki Kościelnej w Legnicy ogłasza nabór do swojej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Przesłuchanie odbędzie się 4 września o godz. 10.00 w Legnicy. Instytut szkoli muzyków kościelnych, kantorów oraz organistów. Więcej informacji na plakacie.

  • W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 przypominamy o tym, że w przedszkolach i w szkołach są organizowane zajęcia z religii na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów. Udział ochrzczonych dzieci i młodzieży w zajęciach z religii jest nie tylko ich obowiązkiem, ale również przywilejem związanym z pogłębianiem swojej wiary, poznawaniem Osoby i nauki Jezusa Chrystusa oraz Kościoła. Dotyczy to zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Prosimy więc katolickich rodziców o zainteresowanie się udziałem ich dzieci w katechezie szkolnej. Czasami w tygodniowym rozkładzie zajęć, zwłaszcza w niektórych przedszkolach i szkołach średnich, nie pojawia się przedmiot Jest to nadużycie i łamanie przepisów prawa. Prosimy o czujność i roztropność w tym względzie, a przede wszystkim o troskę rodziców o religijne wychowanie młodego pokolenia. W razie problemów z organizacją zajęć z religii należy powiadomić Księdza Proboszcza.

  • Rozpoczęła się rekrutacja na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne w Legnicy na rok akademicki 2021/2022. Szczegóły w gablocie

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego.


__________
22 sierpnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie