menu close menu

Sakrament Bierzmowania

1 czerwca, we wtorek Eucharystią o godz. 18:00 rozpoczęliśmy świętowanie parafialnego odpustu ku czci św. Erazma. Mszy św. przewodniczył ksiądz prałat Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupa legnickiego, który udzielił sakramentu Bierzmowania.

Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 40 osób z naszej Wspólnoty Parafialnej oraz parafii oraz parafii św. Marcina w Sobieszowie i św. Mikołaja w Siedlęcinie. Młodzież z naszej parafii przez trzy lata przygotowywała się do świadomego przyjęcia tego sakramentu, uczestnicząc w nabożeństwach oraz spotkaniach formacyjnych, prowadzonych przez ks. Michała Kamińskiego i ks. Dominika Słowińskiego.

Uroczystą Eucharystię odpustową współcelebrowali: ks. Bogdan Żygadło, ks. Mariusz Majewski, ks. Tomasz Kołodziej, ks. Daniel Prętki, ks. Rafał Berezowski, ks. Czesław Grębosz i ks. Dominik. Homilię wygłosił ks. prałat Leopold Rzodkiewicz. Poniżej zamieszczamy homilię w wersji audio.

Barbara Ludorowska

DROGA MŁODZIEŻY!

Niech przyjęcie sakramentu bierzmowania będzie dla Was umocnieniem do wypełnienia obietnicy złożonej samemu Bogu; obietnicy życia według wiary, obietnicy życia zgodnie z przykazaniami Dekalogu, obietnicy poszerzania i pogłębiania wiedzy religijnej oraz mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

Niech ten sakrament uczyni Was w pełni dojrzałymi chrześcijanami.


__________
1 czerwca 2021 | Aktualności