menu close menu

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

4 Kwietnia 2021

  • Wczorajszą Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Trwamy w radości paschalnej, która przedłużona jest przez oktawę wielkanocną do przyszłej Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich, aby szczególnym przygotowaniem do tej niedzieli była nasza wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:45.

  • Jutro drugi dzień świąt, porządek Mszy świętych jak w niedzielę, naszą modlitwą i ofiarą składaną na tacę będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.

  • Wdzięczni za pomoc w przygotowaniu obchodów Świętego Triduum Paschalnego kierujemy słowa podziękowania: Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrom Magdalenkom od Pokuty, Panu Organiście Piotrowi Blokowi i Scholi pod batutą Pana Bernarda Stankiewicza, Panu Grzegorzowi Dąbrowskiemu, Panu Jakubowi Musze, Państwu Andrzejowi, Magdalenie i Mirze Kępińskim, Panu Tomaszowi Dudkiewiczowi, Panu Edwardowi Sienniakowi i Paniom zaangażowanym w rozprowadzanie świec Caritas, a także wszystkim ludziom dobrej woli za składane ofiary na dekoracje i kwiaty.

  • W sobotę, 10 kwietnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

  • Przyszła II Niedziela Wielkanocna jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na Msze św. jak w każdą niedzielę i na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

  • Zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszego kościoła.

  • Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej za przekazanie maseczek ochronnych dla naszej parafii. Maseczki można wziąć z bocznych ołtarzy. Dziękujemy Państwu Radosławowi i Teresie Surowiakom oraz Panu Tomaszowi Kolkowi za przekazane dary dla potrzebujących.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najważniejsze święto naszej wiary. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia; niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – JEZUS ŻYJE. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do waszych chorychi cierpiących. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania!


__________
12 kwietnia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie