menu close menu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II- NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021

  1. Dziś II Niedziela w ciągu roku oraz III Niedziela miesiąca, modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców bazyliki, Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

  • Dzisiaj w Diecezji Legnickiej swoją ofiarę składaną do puszek wspieramy ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji”.

  1. Najpiękniejszym darem osób wierzących wobec naszych bliskich wśród których żyjemy jak i dla tych, którzy już odeszli jest Eucharystia (Msza święta), dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy świętych i rezerwowania dogodnych terminów. W styczniu są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy również do ofiarowania Mszy św. „gregoriańskich”.

3. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego o tradycyjnej wizycie duszpasterskiej zwanej kolędą, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do bazyliki na Eucharystię i wspólne kolędowanie. Od poniedziałku, 18 stycznia do 30 stycznia o godz. 18:00, a w soboty o 10:30 będziemy się spotykać i wspólnie modlić w intencjach naszych parafian.

Porządek ulic na poszczególne dni jest następujący: 

W poniedziałek 18 stycznia ulice: 1-go Maja, Klonowica, Konopnickiej, Armii Krajowej, Boh. Getta, Okrzei, Pocztowa, Piłsudskiego.

We wtorek 19 stycznia ulice: Długa, Druciana, Krótka, Niepodległości, Górna, Jelenia, Kilińskiego, Pijarska, Chełmońskiego i Grottgera.

w środę 20 stycznia ulice: Karola Miarki, Transportowa, Okopowa, Spółdzielcza, Zachodnia, Zaułek, Matejki, Zamenhofa.

w czwartek 21 stycznia ulice: Chrobrego, Forteczna, Wyszyńskiego, Wynalazców, Jagiełły, Modrzejewskiej, Sudecka.

w piątek 22 stycznia ulice: Teatralna, Mroczna, Solna, Szkolna, Bankowa, Skłodowskiej, Grabowskiego.

w sobotę 23 stycznia o godz. 10:30 ulice: Muzealna, Przeskok, Baczyńskiego, Krasickiego, Mickiewicza, Wojska Polskiego.

4. Parafian, którzy chcieli by zaprosić do domu kapłana z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wzięcie kartki z zaproszeniem, a wypełnione prosimy wrzuć do skrzyni pod dużą amboną do przyszłej niedzieli. Kartki są na wspomnianej skrzyni i w zakrystii. Indywidualne odwiedziny rozpoczniemy od poniedziałku, 25 stycznia.

5. Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


__________
16 stycznia 2021 | Ogłoszenia duszpasterskie