menu close menu

IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020

 • Dziś IV Niedziela Adwentu i III Niedziela miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30.

 • Opłatki, świece i sianko na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

 • Dziś rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 9:00 albo 18:00 na Mszę św. z homilią ks. profesora.

 • We wtorek ofiary składane na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty.

 • Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę porannych Mszy św. i po południu od godz. 17:30.

 • Zapraszamy do udziału w roratach. Dzieci z rodzicami na ostatnie roraty w poniedziałek i wtorek na godz. 16:30. Dorosłych i młodzież do czwartku, 24 grudnia na godz. 7:00.

 • W czwartek, 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów, w tym dniu jak: zachowywanie postu, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, czy śpiew kolęd. Wieczorem zapraszamy do udziału w Mszy świętej zwanej Pasterką, o godz. 22:00 i 24:00.

 • W piątek będziemy świętować Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

 • W sobotę drugi dzień świąt, wspominać będziemy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nasza ofiarą składaną na tacę wspierać będziemy Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • 27 grudnia, Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W ten dzień szczególnie będziemy się modlić za wszystkie małżeństwa, które zapraszamy do odnowienia małżeńskich przyrzeczeń. Obrzęd odnowienia przyrzeczeń podczas każdej Mszy św.

 • Adoracja Najświętszego Sakrament w kościele św. Anny do wtorku. Wznowimy adorację 2 stycznia.

 • Spowiedź każdego dnia podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 17:30.

 • Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania Mszy św. na nowy rok 2021.

 • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 • Komendant policji w Jeleniej Górze apeluje o zachowanie ostrożności podczas przygotowań świątecznych. Treść apelu w gablocie przed kościołem.

 • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 • Przypominamy o obowiązujących zasadach biezpieczeństwa. Koniecze jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Zgodnie z zasadą os/15m2 w naszej bazylice mogą przebywać 83 osoby.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
22 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie