menu close menu

II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2020

 • Dziś II Niedziela Adwentu i pierwsza niedziela miesiąca. W Kościele w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 • Ofiarą składaną do puszek możemy dzisiaj wesprzeć chrześcijan żyjących na wschodzie.

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 13:15.

 • Opłatki na stół wigilijny można nabyć pod chórem.

 • Dziś kiermasz ciast przygotowanych przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Katolickich.

 • Druga nauka rekolekcji z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem dostępna jest na naszej stronie bazyliki.

 • We wtorek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w bazylice o godz. 7:00, 7:30, 9:00, 16:30 z obrzędem błogosławieństwa medalików dla dzieci komunijnych i o 18:00. Tego dnia nasz kleryk Maciej Glinka, z rąk J. E. ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego, w katedrze legnickiej o godz. 12:00 przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy kleryka Macieja modlitwie całej naszej wspólnoty.

 • Sympatycy wojowników Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn którzy chcą się formować w duchu Maryjnym, na kolejne męskie spotkanie które odbędzie się 11 grudnia, w piątek w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach. Spotkanie rozpocznie się po Eucharystii o godzinie 19.45.

 • Przygotujmy się duchowo na święta Narodzenia Pańskiego przez uczestnictwo w roratach. Dorosłych i młodzież zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 7:00, a dzieci z rodzicami na 16:30.

 • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas porannych Mszy św. i od godz. 17:30.

 • W grudniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można też rezerwować i zamawiać intencje mszalne na rok 2021.

 • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
7 grudnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie