menu close menu

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIV Niedziela Zwykła

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 Listopada 2020

  • Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny duszpasterski.

  • Pobłogosławiliśmy dziś opłatki na stół wigilijny, które można nabyć pod chórem przy wyjściu z kościoła. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło opłatka na naszych świątecznych stołach, niech stanie się symbolem naszej wzajemnej miłości, zgody i przebaczenia. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Z racji trwającej pandemii opłatki w tym roku nie będą roznoszone po domach.

  • W sobotę, 28 listopada zapraszamy na Wigilię I Niedzieli Adwentu. Jest to czas czuwania na powrót Chrystusa w Jego chwale. Modlitwę Liturgią Godzin rozpoczniemy o 20:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 22:00.

  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania naszego serca do przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.

  • W zakrystii można nabyć kalendarz naszego legnickiego seminarium.

  • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

  • Jak co roku Komitet Akcji charytatywnej „Zostań z nami św. Mikołajem” wraz ze Strażą Miejską oraz Polskim Czerwonym Krzyżem organizują pomoc dla uboższych rodzin naszego miasta. W przyszłą niedzielę, składając swoją ofiarę do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć to dzieło.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
23 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie