menu close menu

XXXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

15 Listopada 2020

  • Dziś XXXIII Niedziela zwykła i III niedziela miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10:30. Jest to także 15 dzień miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców i władz Jeleniej Góry.

  • Piątek, 20 listopada jest trzecim piątkiem miesiąca. O godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta.

  • Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielę roku kościelnego. Przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które w tym roku będą do nabycia w kościele.

  • „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby od grzechów swoich byli uwolnieni”. Codziennie o godz. 17:15 odprawiamy nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych, a w każdy piątek odprawiana jest Msza św. o godz. 18:00 w intencji zmarłych polecanych w minionym tygodniu w wypominkach. Zachęcamy jednocześnie do ofiarowania Mszy św. za naszych zmarłych, jest to najcenniejszy dar, jaki możemy dać naszym bliskim. Informujemy Parafian i Gości o możliwości zamawiania i rezerwacji Mszy św. na nowy rok 2021. W bieżącym roku są jeszcze wolne intencji w listopadzie i grudniu.

  • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na nasze wigilijne stoły można nabyć w zakrystii. Kalendarze WSD naszej diecezji można nabyć przed kościołem u kleryka Macieja.

  • Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w przestrzeni publicznej. Konieczne jest zakrywanie ust i nosa, a także zachowanie bezpiecznej odległości. W naszej bazylice może przebywać 82 osoby.

  • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wspierają bieżące funkcjonowanie naszej parafii, oraz zwracamy się z prośbą do całej wspólnoty parafialnej o przekazanie na konto bankowe swojego daru serca. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!

  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić na nr parafialny 75 75 22 160, albo podejść do zakrystii po Mszach św. w tygodniu.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
16 listopada 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie