menu close menu

XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

4 Października 2020

  • Dziś XXVII Niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15.

  • Rozpoczęliśmy miesiąc październik, zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dzieci z rodzicami o godz. 16:30 od poniedziałku do piątku. Dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:15.

  • W przyszłą niedzielę, 11 października przeżywać będziemy XX Dzień papieski. Tak, jak w latach ubiegłych, będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przygotowuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zachęcamydo wsparcia rozwoju edukacji naszej młodzieży.

  • Informujemy rodziców dzieci z klas drugich rozpoczynających przygotowanie do I Komunii świętej o konieczności zgłoszenia dziecka poprzez złożenie deklaracji. Te deklaracje zostaną w tym tygodniu rozdane przez katechetów dzieciom ze szkół podstawowych nr 2 i 13. Deklaracje dla dzieci z innych szkół można pobrać w zakrystii. Wypełnioną deklaracje należy oddać w kancelarii księdzu proboszczowi w dniach 13, 14 i 16 października, we wtorek, środę i piątek w przyszłym tygodniu.

  • Od 5 do 11 października, poniedziałek – sobota nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny z powodu prowadzonych prac przy odwadnianiu kościoła. Na modlitwę zapraszamy w tych dniach do bazyliki, która będzie otwarta cały dzień z przerwą od 12:00 do 14:00.

  • Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji zaprasza młodzież męską na dni powołaniowe z wyprawą w góry. Najbliższy taki dzień będzie 10 października, w sobotę. Więcej informacji w zakrystii i na plakacie.

  • W parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty  odbędzie się spotkanie biblijne prowadzone przez ks. dra Piotra Kota, rektora legnickiego seminarium duchownego na temat Abrahama. Spotkanie 5 października, w poniedziałek o godz. 19:00. 10 października, w sobotę koncert muzyki etnicznej o godz. 19:00 również w tamtejszym kościele.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego.


__________
3 października 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie