menu close menu

XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020

 • Dziś XXIV Niedziela zwykła. Rozpoczynamy X Tydzień Wychowania w Polsce.

 • O godz. 17:00 różaniec fatimski z procesją wokół bazyliki. Intencje i prośby można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej.

 • Informujemy Rodziców i Młodzież o 3 letnim cyklu katechez przygotowującym do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczynamy zapisy klas VI. Deklaracje dla młodzieży ze Szkół nr 2 i 13 zostaną rozdane w szkołach. Uczniów spoza tych szkół prosimy o odebranie deklaracji w zakrystii.

 • 14 września, w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową i adorację krzyża w bazylice.

 • Wtorek jest 15 dniem miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. w intencji mieszkańców i władz Jeleniej Góry.

 • 16 września, w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną na plebanię.

 • W czwartek, 17 września o godz. 11:00 w kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze celebrowana będzie Msza św. w intencji wszystkich Sybiraków. Serdecznie zapraszamy.

 • 18 września, w piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18:00.

 • W niedzielę, 20 września I Komunia Święta o godz. 10:30. Spotkanie rodziców przed komunią w czwartek, 17 września o godz. 19:00 w bazylice. Pierwsza spowiedź dzieci w sobotę, 19 września o godz. 16:00.

 • Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca. Msza św. w intencji parafian i dobrodziejów naszej parafii.

 • Siostry Magdalenki zapraszają dziewczęta od 19 roku życia na dni skupienia pod hasłem Życie – w pełni tylko z Bogiem. Od 18 do 19 września w klasztorze sióstr przy ul. Kopernika 1 w Jeleniej Górze. Koszt 30 zł. Trzeba wziąć ze sobą śpiwór. Więcej informacji i zapisy u siostry Magdaleny.

 • Siostry Magdalenki zapraszają także na spotkanie kobiet, które odbędzie się 25 września w klasztorze sióstr o godz. 17:00.

 • Zachęcamy do zamawiania Mszy św. na ten rok. Można również zamawiać i rezerwować Msze św. na rok 2021.

 • „Na obrzeżach historii” – pod takim tytułem została wydana książka autorstwa Pana prof. Jana Ryszarda Sielezina poświęcona życiu i działalności duszpasterskiej ks. prałata Dominika Kostiala, długoletniego proboszcza naszej parafii. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 40 zł.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego.


__________
14 września 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie