menu close menu

XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

09 sierpnia 2020

  • Przeżywamy dziś XIX Niedzielę „w ciągu roku”. Przez cały sierpień przy ołtarzu św. Barbary jest wyłożona księga abstynencji. Zachęcamy do ofiarowania tego daru w intencji osób, które nie mogą o własnych siłach wyjść z tej choroby.

  • W czwartek 13 sierpnia, zapraszamy na Dzień fatimski, który rozpoczniemy od modlitwy różańcowej o godzinie 9.00, 12.00 i 15.00. O godz. 17.00 gromadzimy się w kościele św. Anny skąd wyruszy procesja z figurą Matki Bożej do Bazyliki, po procesji różaniec fatimski. Zachęcamy do wzięcia świec. Zachęcamy także do ofiarowania intencji: próśb, podziękowań, przeproszenia, które za przyczyną Maryi będziemy kierować do Boga. Skrzynia intencji znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej.

  • W sobotę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość zobowiązująca nas do uczestnictwa w Eucharystii. Zapraszamy na Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i płodów ziemi. W tym dniu, jak każdego 15. dnia miesiąca, będziemy modlić się w intencji władz i mieszkańców Jeleniej Góry o godz. 18.00.

  • Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, będziemy się modlić  się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 10.30.

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


__________
22 sierpnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie