menu close menu

XVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła

2 Sierpnia 2020

  • Dziś XVIII Niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 13:15. Po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 wieczornica ze św. Janem Pawłem II. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust Porcjunkuli, z racji franciszkańskiej uroczystości Matki Bożej Anielskiej. Kto nawiedzi swój kościół parafialny, będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię świętą i pomodli się za papieża dostąpi łaski odpustu zupełnego odpuszczenia win za wszystkie swoje grzechy i darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy.

  • Rozpoczęliśmy już sierpień, miesiąc w którym modlimy się szczególnie o trzeźwość naszego narodu. Przy ołtarzu św. Barbary jest wyłożona Księga Trzeźwości naszej parafii do której możemy się wpisać podejmując konkretną intencję oraz ofiarując dar abstynencji.

  • 6 sierpnia, w czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. W tym dniu, w naszej bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. oraz modlitwa w intencjach papieża Franciszka. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo z modlitwą o powołania.

  • Piątek, 7 sierpnia jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź podczas porannych mszy św. i od godz. 17:00.

  • Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią. Należy zachować bezpieczną odległość lub zasłonić usta i nos maseczką.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego.


__________
2 sierpnia 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie