menu close menu

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia Duszpasterskie

VIII Niedziela Wielkanocna,

Zesłanie Ducha Świętego

31 Maja 2020

 • Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy łączą się z nami przez Internet.

 • Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski odwołał ogólną dyspensę od uczestnictwa w mszy św. niedzielnej. Pozostaje ona aktualna jedynie dla osób z objawami infekcji (kaszel, temperatura itp.) Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami państwowymi zostały zniesione ograniczenia ilości wiernych uczestniczących w liturgii. Przypominamy jednak o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o zachowaniu odległości 2 metrów od siebie.

 • W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i początek miesiąca czerwca. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej mszy św.

 • 2 czerwca, we wtorek uroczystość odpustowa ku czci św. Erazma, biskupa i męczennika. Dla naszej wspólnoty parafialnej czas szczególnej łaski i możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Uroczysta Eucharystia odpustowa o godz. 18:00 z błogosławieństwem prymicyjnym, ponieważ przewodniczyć jej będzie nowo wyświęcony kapłan, ks. Patryk Zarzeczny. Tego dnia będzie możliwość spowiedzi w godzinach od 8:30 i od 17:00.

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie 24 czerwca o godz. 16:00. Kandydatów zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 16:00.

 • Piątek, 5 czerwca jest pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas porannych mszy św. i od godz. 16:30. Po wieczornej mszy św. spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w bazylice, a o 22:00 msza św. w kościele św. Anny i całonocna adoracja Najświętszego Samkramentu.

 • Biskup Zbigniew Kiernikowski przywrócił możliwość spotkań wspólnot parafialnych. Spotkania mają następujący porządek:

 • Poniedziałek o 19:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

 • Wtorek o 19:00 – Chór parafialny;

 • Czwartek o 17:00 – schola dziecięca (za zgodą rodziców), o 19:00 – Krąg biblijny;

 • Piątek o 16:30 – kandydaci i młodsi ministranci (za zgodą rodziców),  o 19:00 – starsi ministranci i lektorzy, a o 20:00 duszpasterstwo młodzieżowe STUDNIA

 • Siostry Magdalenki po każdej mszy św. przed kościołem rozprowadzają płyty z muzyką chrześcijańską. Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony będzie na odrestaurowanie zabytkowej figury św. Jadwigi, fundatorki klasztoru w Lubaniu.

 • W sobotę kapłani odwiedza chorych z posługą sakramentalną.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego.


__________
1 czerwca 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie