menu close menu

NIedzielaWniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna,

Wniebowstąpienia Pańskiego

24 Maja 2020

  • Dziś VII Niedziela Wielkanocna, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy łączą się z nami przez Internet.

  • Trwamy na Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 17:30.

  • W gablocie przy drzwiach kościoła znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19:00 do 22:00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

  • W środę o godz. 19:00 w kościele przekazane będą informacje dotyczące bierzmowania klas 8.

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 18:00 uroczysta Eucharystia z rozbudowaną Liturgią Słowa. Po Mszy zachęcamy do adoracji i uwielbienia prowadzonego przez naszą parafialną wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

  • Siostry magdalenki od pokuty przeżywające w tym roku Jubileusz 700. lecia istnienia klasztoru w Lubaniu, w tygodniu, który w Kościele był czasem szczególnej modlitwy o powołania, nagrały w amatorskich warunkach klasztornych płytę z pieśniami religijnymi, którą chcą zaprosić wszystkich chętnych do modlitwy jej tekstami, bo nie komercyjny, ale modlitewny charakter ma ona. Siostry dochód z płyty, która jako cegiełka kosztuje 15 zł, chcą przeznaczyć na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej figury św. Jadwigi, która była fundatorką pierwszego klasztoru magdalenek na naszych ziemiach. Za złożone ofiary z góry składają serdeczne podziękowanie i obiecują modlitwę. Płytę będzie można nabyć w niedzielę 31 maja przed kościołem po każdej Mszy św.

  • Dziękujemy serdecznie osobom, które swoim darem serca wpłacając na konto parafialne i bezpośrednio do parafii wspierają bieżące funkcjonowanie kościoła.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego.

Cieszmy się dzisiaj tryumfem Zbawiciela i dziękujmy Mu, że poszedł przygotować nam wieczne mieszkanie w niebie. Z wdzięcznością i nadzieją przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


__________
26 maja 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie