menu close menu

WIELKI PIĄTEK – TRANSMISJA Z BAZYLIKI DROGI KRZYŻOWEJ!

Wielki Piątek   to dzień, w którym co roku, w samo południe, ulicami naszego miasta, idąc za krzyżem Chrystusa, rozważaliśmy Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, Jego cierpienie i śmierć dla nas i dla naszego zbawienia. Tak było przez minione lata. Tegoroczny Wielki Piątek będzie inny.  Z powodu stanu epidemii, w tym roku  nie ma możliwości organizacji i uczestnictwa w Drodze Krzyżowej więcej niż 5 osób. Dlatego w naszej bazylice, bez udziału wiernych odprawione zostanie,  w Wielki Piątek o godzinie 12.00,  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie transmitowane na żywo przez Internet.

Rozważania do tej szczególnej Drogi Krzyżowej napisał ks. prof. Paweł Bortkiewicz, a przewodniczyć jej będzie ks. dziekan Bogdan Żygadło.  Autor rozważań zachęca wiernych  by zechcieli  przejść tę drogę w swoich  sercach, w swoich domach. Potrzebujemy bowiem dziś solidarności. Krzyż jest znakiem takiej ludzkiej solidarności.  To będzie wyjątkowa droga. Samotnie nią pójdziemy, ale pamiętając  zarazem, że Pan jest tak blisko nas.
Ks. prof. Pawł Bortkiewicz  zachęca nas, byśmy zechcieli   prosić w tym nabożeństwie Boga o to, abyśmy nie zmarnowali tego trudnego czasu. On może wydawać się przekleństwem, ale może okazać się niepowtarzalnym odkryciem, więcej doświadczeniem tego, co najcenniejsze w nas. Może być doświadczeniem żywego Boga.

ZAPRASZAMY W WIELKI PIĄTEK O GODZ 12.00 DO ŁĄCZNOŚCI DUCHOWEJ!


__________
7 kwietnia 2020 | Aktualności