menu close menu

I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

1 Marca 2020

 • Dziś I Niedziela Przygotowania Paschalnego i I Niedziela miesiąca:

 • Po Mszy św. o 13:15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w obronie życia poczętego na Plac Ratuszowy.

 • O 17:00 katecheza w domu parafialnym dla uczniów klas VI SP przygotowujących się do bierzmowania.

 • W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 • Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 9:00 i o 17:15, a z udziałem dzieci o godz. 16:30.

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.

 • Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Prosimy rodziców, aby nie brakło dzieci i młodzieży. Niech wasza zachęta, dobry przykład i modlitwa przyprowadzi ich tutaj.

 • W czasie Wielkiego Postu do skarbony z napisem Jałmużna postna, umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej można złożyć ofiarę – jałmużnę, jako swój akt pokuty za grzechy i dar serca – ofiary te są przeznaczone dla najbiedniejszych, przy kaplicy Krzyża św. wyłożone są także skarbonki CARITAS na rodzinną jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domów. Do skrzyni przy ołtarzu św. Barbary można również tradycyjnie składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

 • Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci. Nauki będą wygłoszone w poniedziałek i wtorek w Szkołach Podstawowych nr 2 i 13. Zakończymy wspólne ćwiczenia duchowe w środę Mszą św. w Bazylice. Dzieci przez czas Rekolekcji poprowadzi ks. Tomasz Tytera.

 • W Poniedziałek przypada 2 dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczornicę ze św. Janem Pawłem II. Po Mszy św. o godz. 18:00 czas indywidualnej adoracji, a o 20:00 rozpoczniemy wspólne modlitwy ze św. Papieżem.

 • Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do klasy pierwszej Szkoły Katolickiej, zapraszamy na dzień otwarty w środę 4 marca o godz. 17:00. Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Nowych Cieplicach (ul. PCK 23).

 • W I czwartek miesiąca, 5 marca, zapraszamy na Mszę św. o 18:00 w intencji powołań i o uświęcenie kapłanów, a po Mszy na spotkanie Towarzystwa Przyjaciół naszego seminarium w sali przy kancelarii.

 • Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w czwartek 5 marca o godz. 19:00 w Bazylice.

 • Zachęcamy do spowiedzi w I piątek miesiąca 6 marca podczas porannych mszy, a po południu od godz. 16:30. Zapraszamy również na Mszę św. w kościele świętej Anny o godz. 22:00 i całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

 • Informujemy, że od 7 marca rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Najbliższe spotkania odbędą się 7 i 8 marca (sobota, niedziela) o godz. 19:00 w sali przy kancelarii.

 • W sobotę 7 marca księża od 8:30 będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.

 • Zapraszamy na kolejny męski różaniec 7 marca o godz. 18:00 w kościele św. Wojciecha na Zabobrzu.

 • Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu. Będziemy przeżywać w Kościele

 • w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jest to misyjna Niedziela „Ad Gentes”. Po Mszach św. będziemy mogli ofiarami składanymi do puszek wesprzeć misyjne dzieło Kościoła.

 • Spotkania uczniów przygotowujących się do bierzmowania w domu parafialnym: klasy 8. w sobotę 7 marca o godz. 17:00; klasy 7. W niedzielę 8 marca o godz. 17:00.

 • W piątek, 28 lutego odszedł do Pana ks. Piotr Dębski. Pogrzeb odbędzie się w środę 4 marca o godz. 11:30 w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach. Zmarłego prezbitera polecamy modlitwom całej naszej wspólnoty.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 • Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szymowski wystosował pismo odnośnie nowego Koronawirusa. Prosimy o zapoznanie się z treścią tego pisma, które dostępne jest poniżej:

 • Pismo Ministra Zdrowia


__________
1 marca 2020 | Ogłoszenia duszpasterskie