menu close menu

I NIEDZIELA ADWENTU

 • Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominać będziemy pierwsze przyjście Syna Bożego oraz zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela na końcu świata i kieruje nas do oczekiwania i czuwania na to spotkanie.

  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 13.15,

  • Spotkanie dla 6 klas i katecheza liturgiczna przygotowująca do sakramentu bierzmowania o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

 • W poniedziałek 2 grudnia, zapraszamy na wieczornicę ze św. Janem Pawłem II – po wieczornej Mszy św. wystawienie NS i indywidualna adoracja do godziny 20.00, następnie wspólnotowe uwielbienie Jezusa w Eucharystii.

 • W Adwencie zapraszamy do udziału w Mszach świętych roratnich:

  • dla dorosłych i młodzieży w tygodniu o godz. 7:00,

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

                          Dzieci jak i dorosłych zachęcamy do przynoszenia ze sobą na Roraty lampionów lub świec.

 • W czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania i uświęcenia kapłanów podczas Mszy świętej wieczornej, a po jej zakończeniu nabożeństwo i spotkanie Towarzystwa Przyjaciół  WSD.

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej rano podczas Mszy świętych i popołudniu          od godz. 16:30,

  • w kościele św. Anny o godz. 22:00 Msza święta a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • W przyszła niedzielę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. O godzinie 12.00 w „GODZINIE ŁASKI” Msza św. w Bazylice. W ten dzień kleryk Aleksander Soból otrzyma strój duchowny – sutannę, polecajmy go modlitwie całej naszej wspólnoty parafialnej.

  • Spotkanie dla 7 klas i katecheza liturgiczna przygotowująca do sakramentu bierzmowania o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

 • Trwa roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych. Zadbajmy o to, aby nie zabrakło go na naszych świątecznych stołach. Pod chórem Można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając te świece pomagamy dzieciom z ubogich rodzin. Niech nie zabraknie tego światła miłości na naszych stołach.

 • Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej Parafii w Niedzielę 15 grudnia, a poprowadzi je ks. Marcin Uryga. Już dziś polecamy Ojca Rekolekcjonistę modlitwie całej naszej Wspólnoty. Jednocześnie przypominamy, że rekolekcje to szczególny czas, jaki otrzymujemy by na nowo i jeszcze mocniej utwierdzić naszą wiarę. Już dziś zaplanujmy tak czas by uczestniczyć w rekolekcjach, szczególnie zachęcamy, by przygotować się do spowiedzi świątecznej i odbyć ją w czasie rekolekcji, będzie do tego okazja w środę 18 grudnia.

 • Przy ołtarzu św. Barbary i Matki Bożej znajdują się skarbony, do których możemy składać naszą ofiarę na  pomoc osobom biednym i potrzebującym. W sposób szczególny wspierając Wigilię dla osób samotnych i biednych organizowaną już tradycyjnie przez naszą Wspólnotę w domu parafialnym.


__________
30 listopada 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie