menu close menu

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 • Przeżywając XIX Dzień Papieski wspieramy dziś darem serca stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, sprzedają Papieskie Kremówki. Zachęcamy do wspierania rozwoju edukacji naszej młodzieży

  • 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 7 SP w domu katechetycznym.

  • Dzisiaj DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 17:00 procesja z modlitwą różańcową oraz figurą MB wokół bazyliki, po procesji Msza Święta o godz. 18:00. Prosimy wziąć ze sobą świece.

 • W październiku modlitwa różańcowa – O godz. 16:30 – dla dzieci z Rodzicami od poniedziałku do piątku, a codziennie o godz. 17:15 dla dorosłych i młodzież.

 • W poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 19.00

 • We wtorek jak każdego 15 dnia miesiąca o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji mieszkańców i władz naszego miasta. Tego dnia odbędzie się VIII Międzyszkolny Rajd Szlakiem Papieskim na Chojnik. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 9.00 w bazylice.

 • W czwartek 17 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wieczorną Mszę świętą zapraszamy wszystkich nauczycieli, katechetów, uczniów i rodziców. Będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły.

 • W piątek jak w każdy III piątek miesiąca o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po zakończeniu Msza święta.

 • Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury zaprasza na Spotkanie Biblijne: Tajemnica Paschalna Jezusa Chrystusa, dnia 14 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w Sali Arka przy alei Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi ks. dr Piotr Kot, biblista, rektor WSD w Legnicy. Więcej szczegółów na plakacie.

 • Zapraszamy serdecznie 18 października (piątek) na Nabożeństwo Taize, które odbędzie się w naszej bazylice o godz. 19.30. Po tym nabożeństwie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu. Więcej informacji na plakacie.

 • Za tydzień będziemy obchodzić Światową Niedzielę Misyjną. Będziemy modlić się w intencji misjonarzy i misjonarek oraz krajów misyjnych. W przyszłą niedzielę modlimy się także za dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii, Msza święta w ich intencji o godz. 10:30,

  • O godz. 17.00 spotkanie uczniów klas 8 SP przygotowujących się do bierzmowania w Sali parafialnej domu katechetycznego.

 • Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki do modlitwy wypominkowej. Prosimy zwrócić uwagę na terminy modlitwy dla poszczególnych ulic. Wypełnione prosimy składać do skrzyni przy ambonie, Jednocześnie zachęcamy do zamawiania Mszy świętych za naszych zmarłych, jest to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować za naszych bliskich. Informujemy Parafian i Gości o możliwości zamawiania i rezerwacji Mszy św. na nowy rok 2020.

 • Dostępne są jeszcze Cegiełki na koncert charytatywny ku czci św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Można także je nabyć przed samym koncertem o godz. 18.00.


__________
12 października 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie