menu close menu

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 • Dzisiaj XXVII Niedziela w ciągu roku, dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Stanisława Rogalskiego, który wygłosi homilie oraz będzie rozprowadzał książki z rozważaniami czytań mszalnych swojego autorstwa. Zachęcamy do zakupu książek.

  • zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 13:15

  • o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 6 SP w domu katechetycznym.

  • o godz. 18:00 Msza święta w intencji Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z okazji Inauguracji Roku Akademickiego.

 • Rozpoczęliśmy miesiąc październik, zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych., O godz. 16:30 – różaniec przeznaczony dla dzieci z Rodzicami od poniedziałku do piątku a codziennie na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 17:15, dorosłych i młodzież.

 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przygotowuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zachęcamy do wspierania rozwoju edukacji naszej młodzieży.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie sie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 7 SP w domu katechetycznym.

 • Informujemy narzeczonych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa o organizowanych naukach przedmałżeńskich. Rozpoczęły się one 12 października w sobotę o godz. 18.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Cieplicach.

 • Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Kiepury zaprasza na Spotkanie Biblijne: Tajemnica Paschalna Jezusa Chrystusa, dnia 14 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w Sali Arka przy alei Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi ks. dr Piotr Kot, biblista, rektor WSD w Legnicy. Więcej szczegółów na plakacie.

 • Zapraszamy serdecznie 18 października (piątek) na Nabożeństwo Taize, które odbędzie się w naszej bazylice o godz. 19.30. Po tym nabożeństwie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się we Wrocławiu. Więcej informacji na plakacie.

 • W nowym roku akademickim wznawiamy zajęcia Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Legnickiej, który w Jeleniej Górze prowadzi Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Zachęcamy do udziału w zajęciach, które odbywają się w 2. i 4. soboty miesiąca, w salach Liceum Katolickiego przy ul. Kopernika 1. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9:00 w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego. W zajęciach z zakresu różnych dziedzin teologii i prawa oraz zajęciach z informatyki i lektoracie języka angielskiego, może uczestniczyć każdy zainteresowany.

 • Za tydzień w niedzielę, w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się o godz. 16:00 i 18:00, koncert charytatywny pod patronatem bpa Marka Mendyka i pani Marzeny Machałek. Gwiazdą wydarzenia, będzie Poldek Twardowski z Poznania. Dochód z wejściówek przeznaczony jest na wsparcie bieżącej działalności szkół katolickich w Jeleniej Górze. Cegiełki po 30 zł, można nabyć (dzisiaj w zakrystii lub) w sekretariatach szkoły na Kopernika 1 lub PCK 23. Koncerty poprzedzą warsztaty muzyczne od 11 do 13 X, prowadzone w Liceum Katolickim.

 • W imieniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt nr 13 T – Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej – tworzonego w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną w dniach 07-13 października. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miasta.


__________
5 października 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie