menu close menu

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  • Przeżywamy dziś XIV Niedzielę „w ciągu roku” i I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 13.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  • Informujemy Parafian i Gości o wakacyjnym porządku liturgii w Bazylice:

    • Msze św. w Niedzielę bez zmian: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00

    • W tygodniu o godzinie: 7.30, 9.00 i 18.00.

  • Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 26 lipca z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 lipca o godz. 15.00 w tamtejszej parafii. Osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę, a noszą w sobie intencje modlitewne, mogą przekazywać intencje tzw. pocztą pielgrzymkową, dlatego w zakrystii można pobrać koperty na intencje, które otrzymają pielgrzymi, aby omadlać je na trasie pielgrzymki.

  • Od poniedziałku 1 lipca rozpoczął pracę jak Organista w naszej parafii Pan Zbigniew Jurczenko. Polecamy go naszym modlitwom i serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

  • 11 lipca przypada święto państwowe: „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej”. W ramach jeleniogórskich obchodów 76. rocznicy rzezi wołyńskiej, odbędzie się Msza św. w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego (czwartek 11 VII; godz. 9:00). Dzień wcześniej w środę 10 lipca, będzie można oddać krew w ramach akcji: „Bezkresni – Wielka Zbiórka Krwi pamięci Kresów”. Na Placu Ratuszowym od 9:30 d0 13:30, będzie ustawiony specjalny autobus. Zbiórkę krwi organizuje Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Ponadto w poniedziałek 8 lipca, zaprezentowany zostanie program artystyczny pt. „Nie o zemstę lecz o pamięć wołąją ofiary” w wykonaniu aktorki Aurelii Sobczak i piosenkarki Barbary Droździńskiej. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w auli Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27.


__________
6 lipca 2019 | Ogłoszenia duszpasterskie